Байерн продължи с многото голове, но този път Левандовски не беше себе си

Мачкащият наред Байерн (Мюнхен) мина през пореден противник и продължава да е лидер в Бундеслигата. Този път шампионите надвиха Хофенхайм с 4:0 на “Алианц Арена” в двубой от 9-ия кръг, като не дадоха никакъв шанс на съперника. Серж Гнабри откри в 16-ата минута, а в 30-ата Роберт Левандовски удвои. Резервите Ерик Максим Чупо-Мотинг в 82-ата и Кингсли Коман в 87-ата забиха дежурните за баварците късни попадения. Други два гола на мюнхенци не бяха признати - един заради нарушение, а другият заради засада.

Изненадващо обаче Левандовски не приличаше на себе си. Независимо че вкара много красив гол, полският “хищник” направи три изумителни пропуска в ситуации, в които беше сам срещу вратаря. Още във 2-ата той се измъкна зад защитата и копна кълбото над Оливер Бауман, но то излезе в аут. В 43-ата пък вратарят изби удара на бившия стрелец на Борусия (Дортмунд). Две минути преди края Лева пак се оказа едно на едно с Бауман, но би над вратата.

В състава на Байерн Джамал Мусиала получи шанс да играе от първата минута вместо Льорой Сане, новото попълнение от Рединг Омар Ричардс записа дебют като титуляр, а Марсел Забитцер отново зае място до Йошуа Кимих в центъра на халфовата линия.

Гостите не намериха как да се противопоставят и стигнаха до опасност чак в 71-вата минута.

По-рано през седмицата Байерн вкара четири пъти и на Бенфика в Шампионската лига, а през миналия уикенд разгроми Байер (Леверкузен) с 5:1. През идната седмица баварците ги очаква битка с Борусия (Мьонхенгладбах) в турнира за Купата на Германия.

И днес “червените” не бяха водени от треньора си Юлиан Нагелсман, който е с коронавирус.