Левски се развихри на "Герена", 18-годишен над всички в "синьото" шоу

Левски постигна втора поредна шампионатна победа под ръководството на Станимир Стоилов, след като разгроми с 3:0 Пирин (Благоевград) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

Над всички в срещата на "Герена" бе 18-годишният Марин Петков, който отбеляза първите два гола в 25-ата и 63-ата минута. Билал Бари добави още едно попадение в 90-ата минута след груба грешка на противниковия страж.

17 Левски - Пирин

Сините тотално надиграха своя опонент, но веднъж гредата им попречи да отбележат, а на няколко пъти новият нидерландски вратар на благоевградчани Ник Хенгелман спаси опасни удари.

Пред домакинската врата пък имаше само една инфарктна ситуация и тя дойде при 1:0, когато Костов нацели напречната греда след страхотно воле от 18-19 метра.

Левски натисна в началото и Бари отправи шут по земя в шестата минута, но Хенгелман без проблем улови.

В 16-ата Миланов направи добро двойно подаване с Бари и излезе на стрелкова позиция, но Хенгелман спаси удара му от границата на наказателното поле.

Сините материализираха своя натиск в 25-ата минута. Миланов намери с дълго подаване измъкналия се от централните бранители Марин Петков. Младокът овладя на гърди и отправи майсторски завършващ шут покрай Хенгелман за 1:0.

В 37-ата минута Радослав Цонев напредна през центъра на терена и стреля от двайсетина метра, но покрай лявата греда.

Четири минути след почивката Пирин отправи първия си точен изстрел. Това стори Станоев, който шутира от над 25 метра, а Михайлов лесно улови.

Благоевградчани можеха да изравнят в 56-ата минута. Костов отправи страхотен шут от воле от границата на наказателното поле, който се отби в напречната греда.

И когато орлетата бяха изнесли играта в по-предни позиции, Левски спря техния устрем с втори гол. Марин Петков изпревари Костов след центриране от корнер и вкара от два метра за 2:0.

Левски за малко не отбеляза трето попадение в 71-ата минута. Здравко Димитров се озова сам срещу вратаря след пас на Борислав Цонев и успя да го преодолее, но ударът на нападателя срещна протегнатия крак на Занев, след което топката се отби в напречнета греда.

Малко по-късно страничният рефер вдигна спорна засада при голова атака на сините, а по новите правила трябваше да остави играта да продължи и след това положението да се гледа с ВАР. В 82-ата минута Цонев изведе резервата Костадинов сам срещу Хенгелман, но халфът шутира в аут.

Само 120 секунди по-късно Боби Цонев отправи добър фалцов удар с десния крак, но вратарят на орлетата изби в корнер.

В тези минути Левски буквално превърна противниковата врата на стрелбище и в крайна сметка достигна и до трети гол. Той дойде не без помощта на Хенгелман. Стражът на гостите излезе да пресече дълъг пас към Бари, но не уцели добре топката и я заложи на крака на синия таран, който не срещна проблем да я изпрати от 25 метра в празната врата.

Така сините постигнаха втора поредна победа в първенството след тази от преди седмица срещу Локомотив (София) и със събраните 14 точки са само на две от шестия Берое.

ЛЕВСКИ - ПИРИН 3:0

1:0 Марин Петков 25
2:0 Марин Петков 63
3:0 Билал Бари 90

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 3. Зайков, 4. Горанов, 7. Миланов, 10. Б. Цонев, 11. Димитров, 19. Бари, 21. Р. Цонев, 33. Кордоба, 88. Марин Петков, 91. Михайлович

ПИРИН: 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 73. Бенгюзов, 31. Станоев, 7. Брахими, 8. Старокин, 3. Занев, 11. Манолев, 29. Костов, 14. Николов, 45. Хубчев

Снимки: Владимир Иванов