Драма до последните секунди, но без победител в битката между Арда и Славия

Отборите на Арда (Кърджали) и Славия завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 12-ия кръг на еfbet Лига. Гостите откриха резултата чрез Мартин Сораков (16), но през втората част Милен Желев (71) успя да донесе точката за своя тим. В последните секунди "сините" имаха две отлични ситуации да спечелят, но Светослав Вуцов и гредата спасиха "белите".

Първите опасни атаки се откриха пред вратата на Светослав Вуцов. В седмата минута Иван Тилев стреля от дистанция, но кълбото мина над целта. Секунди по-късно отново той получи пас в наказателното поле. Халфът нанесе силен удар, който този път премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 16-ата минута "белите" стигнаха до първия гол в Кърджали. Иван Караджов изби красив удар на Радослав Кирилов, но при добавката Мартин Сораков не пропусна да накаже опитния страж.

В 39-ата минута Румен Руменов отговори с шут от дистанция, но кълбото премина високо над вратата. Минута по-късно Жуниньо получи пас в наказателното поле и стреля в десния ъгъл, но Светослав Вуцов се справи със ситуацията.

Втората част започна с бърза атака на Славия. Мартин Сораков се озова на перфектна позиция да вкара своя втори гол, но нападателят позволи на Иван Караджов да се намеси решително.

"Сините" стигнаха до изравняването на резултата в 71-ата минута. Спас Делев центрира остро в наказателното поле от фал, където Милен Желев с глава матира Светослав Вуцов.

В 90-ата минута Спас Делев и Тонислав Йорданов комбинираха страхотно. Опитният нападател шутира от въздуха, но Светослав Вуцов отново показа своя талант. Секунди по-късно Алекс Петков бе над всички и отправи удар с глава, но топката се озова в гредата. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от 12-ия кръг на efbet Лига.

АРДА - СЛАВИЯ 1:1

0:1 Сораков (16)
1:1 Желев (71)

Стартови състави:

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо, 80. Лъчезар Котев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертам Томбак, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 19. Мартин Сораков