Айнтрахт излезе на първо място

Айнтрахт оглави група D на Лига Европа след домакинска победа с 3:1 над Олимпиакос. Рафаел Боре откри в полза на германците от дузпа в 26-ата минута, но малко по-късно Юсеф Ел-Араби изравни, като и той се разписа от бялата точка. В добавеното време на първата част Алмами Туре изведе тима от Франкфурт напред, а Дайчи Камада се разписа след почивката.

Двата отбора изиграха оспорван мач, като гостите създадоха първата по-опасна ситуация. Айнтрахт обаче успя да вземе контрол върху мача и започна да застрашава вратата на съперника. Боре откри резултата от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него. Равенството бързо бе възстановене, след като игра с ръка на Якич доведе до дузпа за гостите и Ел-Араби бе точен. Домакините не се притесниха от попадението, а се хвърлиха в атаки.

В самия край на първата част Туре ги изведе напред, а секунди преди това Хинтерегер удари греда. Тимът на Оливер Гласнер действаше малко по-предпазливо след почивката, а гърците продължиха да разчитат на контраатаки. Айнтрахт обаче вдигна темпото и се възползва от грешка на вратаря Вачлик, който отрази удар на Пасиенса, но прати топката на идеална позиция за Камада. До края домакините доминираха, като пропуснаха още няколко възможности.