ЛАСК разгроми Алашкерт в Ереван

Австрийският ЛАСК (Линц) разгроми с 3:0 Алашкерт като гост в двубой от група А на Лигата на конференциите като гост в Ереван. С успеха австрийския тим събра 7 точки след изиграването на първите три мача, като толкова има и Макаби Тел Авив. Алашкерт пък е без актив и е на дъното с голова разлика 3:11.

Арменският тим отново не впечатли, като показа нагледно, че се намира определено в криза, след като има само пет отбелязани гола в последните си седем мача в местния елит.

В 31-ата минута ЛАСК получи право да изпълни дузпа, която беше пропусната от Кристоф Моншайн. Само четири минути по-късно обаче гостите откриха чрез Хюн-Сук Хонг.

През втората част ЛАСК затвърди аванса си с попадения на Томас Гойрингел (68) и Петер Михорл (90).