Интер съсече Шериф и се върна в играта

Отборът на Интер записа важна победа с 3:1 при домакинството си на Шериф от група D на Шампионската лига. Това беше първи успех за “нерадзурите” в турнира през този сезон, както и историческа първа загуба за молдовския шампион в груповата фаза на ШЛ.

През първото полувреме италианският първенец наложи натиск върху своя съперник и заслужено стигна до гол в 34-ата минута. Тогава при изпълнение на корнер Един Джеко се разписа с воле. В началото на втората част обаче гостите попариха “Змията”. В 52-ата минута Себастиен Тил изпълни отличен пряк свободен удар и изравни резултата. Миланският гранд бързо върна преднината си, след като в 58-ата минута Артуро Видал беше точен от малък ъгъл. Всичко приключи в 67-ата минута, когато Стефан де Фрай оформи крайното 3:1, вкарвайки след центриране от корнер. Победата за домакините можеше да бъде още по-убедителна, но Иван Перишич нямаше късмет, тъй като през втората част той нацели гредата на два пъти.

Така Интер остава на третата позиция в групата, но вече с четири точки в актива си, доближавайки се до Шериф и Реал Мадрид, които са съответно първи и втори с по шест спечелени пункта. Шахтьор (Донецк) е последен със само една точка на сметката си.