Локомотив (Пд) си припомни какво е да побеждаваш на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) записа първи успех у дома и общо втори от началото на сезона. Тимът на Александър Тунчев надви Пирин (Благоевград) с 2:1 в отложен мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Георги Минчев (44) беше точен за домакините през първото полувреме, а Димитър Илиев (61) удвои. Станислав Костов (68) намали изоставането на "орлетата", но силите на гостите за нещо повече в този мач не достигнаха. Срещата на "Лаута" беше отложена заради натоварения график на „смърфовете“ през лятото, когато тимът играеше в европейските турнири. Мачът бе много важен и за двата тима, които изостават значително с точките. За Локомотив този успех на "Лаута" е първи от доста време насам. За последно пловдивчани победиха у дома в мач от шампионата на 15-и май, когато тимът надви ЦСКА-София с 2:0. Само веднъж след това Локомотив стигна до успеха на своя стадион. Това се случи при победата с 1:0 над Словачко в Лигата на Конференциите.

В 7-ата минута домакините имаха претенции към главния съдия, който не отсъди нарушение на Станислав Манолев срещу Умарбаев в центъра на терена. Феновете на стадиона и босът на Локо Христо Крушарски възроптаха срещу това решение. В 14-ата минута Станислав Манолев направи сериозна грешка. Той върна топката назад, но не към свой съотборник, а към Георги Минчев. Нападателят на Локомотив спечели няколко метра с дрибъл, след което шутира силно. Стажът Петър Петров внимаваше и с една ръка изби топката в корнер.

17 Локомотив (Пловдив) – Пирин

Секунди по-късно Венсан Марсел шутира много неточно. В 14-ата минута Бирсент Карагарен центрира от корнер, като постави топката на главата на Кристиан Гомис. Бранителят надскочи всички, но стреля в аут. В ответната атака Христофор Хубчев цетрира от левия фланг. Станислав Костов беше оставен сам в наказателното поле, но прати удара си с глава право в ръцете на Илко Пиргов.

В 29-ата минута Спас Георги пробва Илко Пиргов с удар извън наказателното поле. Вратарят на "смърфовете" обаче внимаваше и улови топката лесно. Минута по-късно пловдивчани развиха добра атака по лявото крило. Йосип Томашевич влезе в наказателното поле и извади топката назад към свободния Марсел. Халфът стреля твърде високо и в аут.

В 32-ата минута Карагарен преодоля Хубчев с финт, нагласи си топката на левия крак, след което центрира. В малкото наказателното поле с топката се разминаха Георги Минчев и Венсан Марсел. В 39-ата минута Локомотив стигна до гол, който впоследствие беше отменен от ВАР. Карагарен стреля по земя, а Петър Петров не се намеси добре и изпусна топката. Тя беше довкарана във вратата от Георги Минчев, който се оказа, че е в положение на засада с около метър.

В 44-ата минута Минчев прати топката за втори път във вратата и този път голът беше зачетен. Подаване в предни позиции към Минчев беше прихванато от защитника Петър Занев. Той се опита да застане между нападателя и топката, изчаквайки Петър Петров да излезе от голлинията си, за да улови. Минчев леко засили Занев, който се сблъска с Петров, а това позволи на нападателя на Локомотив да вкара в опразнената врата. ВАР във въпросната ситуация не се намеси.

В 49-ата минута Марсел показа отлична скорост по дясното крило, след което потърси обратния ъгъл с добър фалцов удар. Сантиметри го разделиха от гола във въпросната ситуация.

В 61-ата минута резултатът беше удвоен с гол на Димитър Илиев. Умарбаев подаде към Марсел, който смени посоката и видя капитана на Локомотив в наказателното поле. Халфът прокара топката между защитниците, намери Илиев, а националът насочи в долния ляв ъгъл на вратата зад Петров.

В 68-ата минута Станислав Костов намали изоставането на "орлетата" след щастлив карамбол. Манолев проби, а Томашевич се хвърли на шпагат пред него. Бранителят игра с топката, но пък тя се отби в крака на Манолев и изведе Костов сам срещу Илко Пиргов. Нападателят на Пирин запази хладнокръвие и реализира.

ЛОКОМОТИВ – ПИРИН 2:1
1:0 Георги Минчев (44)
2:0 Димитър Илиев (61)
2:1 Станислав Костов (68)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Шакил Сно, Венсан Марсел, Георги Минчев, Димитър Илиев;

ПИРИН: Петър Петров, Красимир Станоев, Мохамед Брахими, Орлин Старокин, Петър Занев, Спас Георгиев, Станислав Костов, Станислав Манолев, Стилиян Николов, Христофор Хубчев;