Резервата Лаказет спаси Арсенал от домакински провал

Арсенал се добра до изстрадано равенство 2:2 в дербито с Кристъл Палас от 8-ия кръг на Премиър лийг. Двата тима направиха вълнуващ сблъсък помежду си, който бе решен буквално в последните секунди. Домакините на "Емиратс" поведоха чрез Пиер-Емерик Обамеянг в 8-ата минута, но гостите обърнаха с голове на Кристиан Бентеке в 50-ата и Одсон Едуард в 73-ата минута. В 5-ата минута на добавеното време обаче резервата Александре Лаказет донесе точката на "Артилеристите", вкарвайки втория гол за своя тим.

Арсенал поведе още с първата си по-добра атака в мача. В 8-ата минута Никола Пепе центрира остро в наказателното поле, вратарят Висенте Гуаита опита да пресече паса, но без успех и топката стигна до Пиер-Емерик Обамеянг, който отблизо реализира за 1:0.

До края на полувремето обаче Кристъл Палас бе отборът, който създаде повече и по-интересни голови възможности. Конър Галахър на два пъти тества Аарън Рамсдейл, който трябваше да прави блестящо спасяване при втория изстрел на халфа в края на полувремето. Одсон Едуард също имаше нелоша възможност в 35-ата минута, но стреля над вратата.

В началото на второто полувреме изглеждаше, че "Артилеристите" отново ще вземат инициативата, а Томас Партей отправи опасен шут покрай вратата в 47-ата минута.

В 50-ата минута обаче Кристъл Палас изравни резултата. Андре Аю отне на Партей пред наказателното поле и изведе Кристиан Бентеке, който финтира защитник и стреля във вратата за 1:1.

Последва размяна на интересни положения. Първо Аю отправи опасен изстрел в 57-ата минута и отново Рамсдейл трябваше да се намесва решително. След това в 72-ата минута Обамеянг елегантно изведе Лаказет в наказателното поле, но изстрелът на французина бе спасен от Гуаита.

В 73-ата минута гостите стигнаха и до пълен обрат. Те организираха страхотна контраатака на скорост, топката бе подадена за Едуард пред наказателното поле, който с много хубав удар под гредата не остави шансове на вратаря за 1:2.

В края Арсенал организира стихиен натиск и в 87-ата минута бе близо до гола, но удар на Тиърни се отби от напречната греда.

Драмата настъпи дълбоко в добавеното време, когато при едно разбъркване след корнер удар на Тиърни бе спасен от вратаря, но топката стигна до Лаказет, който отблизо успя да отбележи за крайното 2:2.

Това реми качи Арсенал на 12-ото място в класирането с 11 точки. Кристъл Палас пък заема 14-ата позиция с 8 точки.