Битката между Борусия (М) и Щутгарт завърши с красиви голове и без победител (видео)

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Щутгарт завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 8-ия кръг на Първа Бундеслига. И двата гола бяха отбелязани през първото полувреме, като бяха впечатляващи. Гостите от Щутгарт първи нанесоха на противника си удар - в 15-ата минута Константинос Мавропанос със страхотен изстрел от далечно разстояние изпрати топката в долния десен ъгъл на безпомощния вратар на Гладбах Ян Зомер. Домакините все пак отговориха подабаващо на това предизвикателство в 42-ата минута, когато Йонас Хофман стана автор на не по-малко красиво попадение. Хофман овладя и едновременно с това си нагласи топката по майсторски начин преди да я изстреля от въздуха по неспасяем за стража на Щутгарт Фабиан Бредлов начин.

През второто полувреме двата тима не си отбелязаха голове и Борусия е на 10-о място в класирането с 11 точки, а Щутгарт заема 12-а позиция с 9.