Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Нови два гола на Холанд и Борусия (Д) вече е на първо място (видео)

Борусия (Дортмунд) надигра с 3:1 на своя стадион “Сигнал Идуна Парк” Майнц 05 в среща от 8-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Така “жълто-черните” на Марко Розе временно се изкачиха на върха в класирането на германското първенство, събирайки 18 точки след петата си поредна шампионатна домакинска победа за сезона. Утре Байерн (Мюнхен) гостува на Байер (Леверкузен) в мача на кръга, като и двата тима имат възможност при победа да изместят от първото място дортмундци. Майнц пък е 10-и с 10 точки, като претърпя трето поредно поражение в първенството.

Два гола отбеляза за Борусия днес норвежката звезда Ерлинг Холанд. Той бе точен от дузпа в 54-ата минута за 2:0, а в четвъртата минута на добавеното време оформи крайния резултат. Марко Ройс (‘3) бе автор на първото попадение, а резервата Йонатан Букхарт вкара гола за гостите в 87-ата минута.

Още в третата минута Марко Ройс намери по страхотен начин топката от въздуха около границата на наказателното поле и с мощен шут опъна мрежата зад стража на гостите Робин Центнер.

В последните секунди на първата част дортмундци бяха много, много близо до втори гол. Ерлинг Холанд се озова очи в очи с Центнер, но не успя да го преодолее, а впоследствие се стигна до удар от близко разстояние, но играч на Майнц изби от голлинията с глава влизащата във вратата топка.

В 54-ата минута Холанд направи резултата 2:0 с гол от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на футболист на Майнц след опит за триково изпълнение на Холанд. След преглед на ситуацията с ВАР реферът посочи бялата точка, а Холанд не сбърка.

В 63-ата минута гостите пропуснаха чудесен шанс да съкратят аванса на противника си на един гол, а в 76-ата минута стражът на “жълто-черните” Грегор Кобел направи важно спасяване.

Три минути преди края Йонатан Букхарт се възползва от моментно отпускане на домакините в отбрана и с удар от близко разстояние върна интригата в двубоя. С вина за попадението бе и вратарят Кобел, който изрита лошо топката напред.

Все пак домакините не допуснаха победата да им се изплъзне. В 94-ата минута Джуд Белингам открадна топката от футболист на Майнц и изведе Холанд сам срещу Центнер. Норвежецът не сгреши и отбеляза поредния си гол с жълто-черната фланелка.