Две дузпи решиха срещата между Спартак (Варна) и Янтра

Борещият се за челните позиции във Втора лига Спартак (Варна) стъпи накриво у дома срещу Янтра (Габрово) в мач от 13-ия кръг на второто ниво на родния ни футбол. Двубоят завърши 1:1, а “соколите” без малко да загубят срещата, но точно изпълнена дузпа от Архан Исуф в 95-ата минута донесе точката на варненци. Преди това отново дузпа бе дала аванс на гостите, когато Петър Казаков не сбърка от бялата точка в 46-ата минута.

Резултати от мачовете във Втора лига

Спартак завърши срещата и с човек по-малко, след като в 85-ата минута Виктор Митев бе изгонен с червен картон. С това равенство варненци се изкачват до 3-ото място с 27 точки, на една по-малко от втория Хебър и на 4 от лидера Етър. Янтра от своя страна остава в опасната зона, въпреки добрите резултати в последно време. Габровци са на 18-ото място с 10 точки, само на 2 от ЦСКА 1948 II, който е първият тим над чертата.