Лудогорец проспа първата част, но след това вгорчи дебюта на Любо Пенев

Шампионът Лудогорец победи с 4:0 Царско село в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” проспаха първото полувреме и след вяла игра попадение на падна. След почивката обаче разградчани се активизираха и отбелязаха четири безответни гола. Жозуе Са откри, след това Пиерос Сотириу, Алекс Сантана и Кирил Десподов реализираха за успеха и така вгорчиха повторния дебют на Любослав Пенев начело на гостите от София.

През първата част до попадение не се стигна. Домакините бяха значително по-активни, но натискът им бе безплоден. Едва в края на частта "орлите" имаха чисто положение. Пиерос Сотириу излезе на чиста позиция, но Янко Георгиев излезе и парира удара му. Последвалата добавка на кипърецът пък не намери рамките на вратата. За гостите най-сериозната опасност бе един удар над вратата на Петър Атанасов.

В последната минута пък напрежението на терена се покачи, след като Ален Стеванович и Кирил Десподов се сдърпаха. Част от останалите футболисти също се включиха, като най-деен бе Иван Бандаловски. Все пак след намесата на двата щаба страстите бяха потушени, а съдията показа по един жълт картон на тримата най-активни.

В 56-ата минута Лудогорец откри резултата. Десподов центрира от фаул отдясно, а Жозуе Са засече топката с глава за 1:0.

Десетина минути по-късно разградчани удвоиха преднината си. Хубава комбинация остави Жордан Икоко на стрелкова позиция, но ударът му бе право в ръцете на Георгиев. Последва обаче добавка на Сотириу, която направи 2:0.

В 78-ата минута резултатът набъбна на 3:0. Алекс Сантана се оказа на стрелкова позиция на границата на наказателното поле и с хубав плътен удар не остави шансове на вратаря.

Три минути преди края на мача дойде и четвъртото попадение във вратата на гостите. Десподов напредна в половината на Царско село и с далечен удар прати топката в долния десен ъгъл на Георгиев.

Така Лудогорец поне временно се откъсна на върха на класирането. “Орлите” събраха 24 точки в актива си и имат три повече и мач по-малко от втория Ботев (Пловдив). Царско село от своя страна остава на дъното с едва шест точки и пет поредни загуби в актива си.

ЛУДОГОРЕЦ 4:0 ЦАРСКО СЕЛО