Марица (Пд) удари лидера Хебър

Отборът на Марица (Пловдив) надви лидера във Втора лига Хебър (Пазарджик) с 3:1 в среща от 13-ия кръг шампионата. Ангел Грънчов (45) изведе домакините , но през второто полувреме резервата Ивайло Михайлов (61) изравни. Мариян Тонев (80) отново изведе Марица напред с гол от дузпа, а Милен Танчев (84) сложи точка на спора с красив гол. Той прехвърли стража Петър Дебърлиев.

В 10-ата минута гостите от Пазарджик имаха претенции за дузпа, които главният съдия Мартин Марков подмина. Октай Хамдиев влезе остро в наказателното поле и прибра топката с добър финт, а връхлитащият Ангел Грънчов с шпагат закачи левия крак на крилото и го събори. В 16-ата минута гол на Мариян Тонев беше отменен правилно заради засада на нападателя.

След 30 минути от началото на мача чисти голови ситуации пред двете врати липсваха. Така се стигна до 35-ата минута, в която Тодор Чаворски стреля с глава. Той потърси далечния ъгъл на вратата зад Илия Николов и само няколко сантриметра го разделиха от гола.

В добавеното време на първата част Ангел Грънчов даде аванс на домакините. Бранителят засече чудесно центриране на Праматаров от корнер, пласирано на първа греда. Там Грънчов изпревари всички и с глава не остави никакви шансове на Дебърлиев.

В 55-ата минута Живко Петков се извиси в наказателното поле, но ударът му с глава прелетя над вратата. Марица отговори веднага с чудесно центриране на Веселин Марчев от дясното крилото. Станислав Маламов се позиционира добре, но ударът му с глава беше слаб и попадна в ръцете на вратаря.

Хебър стигна до изравнително попадение в 61-ата минута. Георги Каракашев намери влезелия от резервната скамейка Ивайло Михайлов в наказателното поле. Михайлов овладя и стреля, топката се отби в крак на защитник и стана неспасяема за Илия Николов.

В 68-ата минута Веселин Марчев стреля в аут, след като засече центриране от корнер. В 74-ата минута Евгени Игнатов стреля от дистанция, а в началото Илия Николов беше затруднен от шута. Вратарят обаче успя да се справи и улови топката от втория път.

В 76-ата минута Маламов показа добра скорост, справи се с двама противници, след което шутира, но в аут.

В 79-ата минута Марица получи правото да изпълни дузпа. Неразчетени действия на Радослав Терзиев позволиха на Веселин Марчев да влезе в наказателното поле. Бранителят задържа своя съперник, а Марчев само това чакаше и спечели дузпа. Минута по-късно 11-метровият наказателен удар беше превърнат в гол от Мариян Тонев, който отбеляза своето 12-о попадение от началото на сезона.

В 84-ата минута Милен Танчев отбеляза страхотен гол за "пиратите". С голяма доза късмет той получи топката и още с овладяването ѝ се устреми към вратата на гостите. Танчев видя, че Дебърлиев е излязъл напред и технично прехвърли стража за 3:1.

МАРИЦА - ХЕБЪР 3:1
1:0 Ангел Грънчов (45+1)
1:1 Ивайло Михайлов (61)
2:1 Мариян Тонев (81 - дузпа)
3:1 Милен Танчев (84)

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Илиян Йорданов, Симеон Вешев, Георги Иванов, Янко Ангелов, Александър Праматаров, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Мариян Тонев, Станислав Маламов;

ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Александър Бастунов, Георги Каракашев, Емануил Манев, Октай Хамдиев, Тодор Чаворски, Живко Петков