Легенда на Селтик: Играта ни през второто полувреме срещу България беше жалка

Бившият полузащитник на националния отбор на Северна Ирландия по футбол Нийл Ленън осъди остро представянето на отбора през второто полувреме при загубата от България с 1:2 в световна квалификация снощи в София. Островитяните имаха игрово предимство и аванс от 1:0 на почивката, но през втората част допуснаха обрат в двубоя на стадион "Васил Левски". 50-годишният Ленън, който е легенда на Селтик с по пет титли на Шотландия като играч и като старши треньор, не спести критиките си за тима на Иън Бараклъф.

"Ядосан съм. Второто полувреме беше дъното. През първата част България изглеждаше като най-слабия отбор в групата и то с разлика. Северна Ирландия имаше три отлични шанса - ударите с глава на Магинис и МакНеър и положението на Томпсън, преди да падне първия гол. През първата част имаше много движение, бяхме енергични и старателни. Отборът беше изнесен с 10-15 метра по-напред. След почивката се отдръпнахме и поканихме съперника да ни атакува. Играта ни през второто полувреме беше жалка. Ето и един пример. 15 минути преди края резултатът е 1:2, а ние трудно влизаме в половината на България. В един момент печелим корнер, всички отиват в наказателното поле, а ние правим късо изпълнение и губим топката, която се изритва на 50 метра и целият импулс от ситуацията изчезва. За мен просто футболистите тотално изгубиха. Дадохме им твърде много пространства, изоставахме във физическите единоборства. Нямаше лидер, появиха се огромни дупки между защитната тройка и полузащитата, а двамата ни нападатели не знаеха къде се намират през второто полувреме. Затова и заслужено загубихме", коментира Ленън, който има 40 мача 2 и гола с националната фланелка.

България обърна Северна Ирландия с два мощни шута на Тодор Неделев

Той разкритикува остро и поведението на северноирландските играчи при двете попадения на Тодор Неделев, който изравни в 53-ата минута, а десетина минути по-късно донесе и победата на България. "Загубихме борбата за първа топка, а след това останахме пасивни. Никой не успя да пресече центрирането, но трябва да признаем, че и момчето завърши по страхотен начин. Но можеше да го спрем. Около него имаше трима наши играчи, които не направиха нищо. Реагираха твърде късно и от нищото България изравни. След това ние въобще не успяхме да се възстановим. Това зададе тона за остатъка от второто полувреме", каза Ленън.

Неделев: Второто полувреме смачкахме Северна Ирландия

"При втория гол отново никой не си направи труда да пресече подаването пред наказателното поле или поне да се опита бързо да скъси дистанцията и да блокира удара. Когато даваш достатъчно пространство и време на съперника на това ниво, страдаш. Мисля си, че и (вратарят) Бейли можеше да спаси. Топката не беше точно в горния ъгъл, а мина над него. Но трябваше да се справим със ситуацията преди това и въобще да не позволяваме изстрела", каза още той.