Украйна и Босна на Петев поделиха точките и запазиха шансове за Световното

Украйна и Босна и Херцеговина на Ивайло Петев завършиха наравно 1:1 в един от най-очакваните сблъсъци в изключително завързаната група D за световното първенство в Катар следващата зима. Двата тима изиграха интересен мач и си размениха по едно попадение чрез Андрий Ярмоленко (15’) и Анел Ахмедходжич (77’).

Домакините успяха да поведат в 15-ата минута, когато хубаво разиграване пред наказателното поле в крайна сметка доведе до отлично извеждане на Виктор Циганков отляво, а той нахлу в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията пас, който бе превърнат без усилия в гол от Ярмоленко. Украйна пропусна страхотна възможност да удвои преднината си в 30-ата минута, когато Виктор Циганков бе изведен в отлична позиция, но вратарят Сехич се справи. Няколко минути след това Пятов се намеси решително при добро центриране отляво на Сеад Коласинац.

В 49-ата минута Украйна пропусна нова отлична възможност за второ попадение, когато отлично отдясно се измъкна Олександър Тимчик, но ударът му премина покрай гредата. В 57-ата минута добро ново добро положение сс откри и пред Яремчук, но и той стреля покрай вратата на Ибрахим Сехич.

Играчите на Ивайло Петев в крайна сметка успяха да изравнят в 78-ата минута, когато топка в центъра на терена бе подадена към Стеванович, а той с едно докосване я прехвърли в предни позиции към Анел Ахмедходжич, който успя да я прати в десния ъгъл на Пятов за 1:1. До края и двамата треньори Олександър Петраков и Ивайло Петев се опитаха със смени да променят и освежат играта на своите тимове, но до ново попадение така и не се стигна.

Франция продължава да е водач в групата с 12 точки, но плътно зад тях е Украйна с 9. Финландия има 8, а Босна и Херцеговина е със 7 и всичко ще се решава в оставащите сблъсъци през ноември.