Левски прегази Струмска слава на "Герена"

Отборът на Левски записа убедителен успех с 4:0 над Струмска слава в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов". „Сините“ надиграха гостите и логично се поздравиха с победата. Марин Петков (5) изведе домакините напред, a Билал Бари (10) удвои. Димитър Костадинов (44) също се разписа преди края на първото полувреме. Ивайло Найденов (82) беше точен с глава през втората част след добро центриране на Иван Горанов от левия фланг.

Двубоят започна с удар на Костадинов още в първата минута, който мина встрани от вратата. Три минути по-късно неточност на Ивайло Найденов в центъра на терена позволи на гостите от Радомир да организират контраатака. Топката беше подадена към Александър Аспарухов, той си отвори пространство за удар, след което шутира, но Пламен Андреев отрази.

Минута по-късно Левски поведе. Миланов намери Билал Бари в наказателното поле, а той върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Марин Петков атакува добре кълбото и го прати във вратата с лекота. В 10-ата минута "сините" вече имаха преднина от два гола. Нова добра атака по десния фланг завърши с центриране по земя в наказателното поле на Драган Михайлович. Подаването намери Билал Бари. Нападателят протегна крак и отклони топката в мрежата.

В 14-ата минута Андреев се намеси за втори път и запази мрежата си суха. Той отново изчисти грешка на свой съотборник. Този път грешник бе Патрик-Габриел Галчев. В 20-ата минута стражът на Струмска слава Петър Маринов се разтегна максимално, за да отрази удар на Билал Бари в долния ляв ъгъл на вратата. В 32-ата минута Маринов отново се намеси чудесно след коварен удар на Галчев, насочен под гредата.

В 43-ата минута Милислав Попович се възползва от подхлъзване на Ивайло Найденов, след което стреля, но над вратата на Левски. В ответната атака Левски отбеляза трети гол с добра комбинация между младоците Марин Петков и Димитър Костадинов. Петков пусна пас в коридор за своя колега, който изскочи зад гърба на защитата на Струмска слава и прекара топката през краката на Петър Маринов.

В 54-ата минута шут на Томас Добрев не намери очертанията на вратата на "сините". В 66-ата минута появилият се от резервната скамейка вратар Симеон Симеонов парира удар на Марин Петков.

В 82-ата минута Ивайло Найденов покачи на 4:0. Иван Горанов проби по левия фланг, стигна почти до флагчето на корнера след което центрира в наказателното поле. Найденов пък показа нюх на нападател и засече с глава от няколко метра разстояние до голлинията, с което преодоля стража Симеонов.

ЛЕВСКИ - СТРУМСКА СЛАВА 4:0
1:0 Марин Петков (5)
2:0 Билал Бари (10)
3:0 Димитър Костадинов (44)
4:0 Ивайло Найденов (82)

Стартови състави:

ЛЕВСКИ ( 4-1-4-1): 66.Андреев – 91. Михайлович(4.Горанов), 6. Найденов(34. Костадинов), 33. Кордоба(30. Войнов), 22. Галчев(32. Арахангелов) – 89. Краев(41. Александров), 7. Миланов (27.Стоянов) – 20. Костадинов(36. Димитров), 88. Петков(35. Тодоров), 11. Димитров(14. Динев) – 19. Бари(27. Митков)

Резерви: 12. Ивайло Неделчев (В), 4. Иван Горанов, 14. Денис Динев, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 30. Петър Войнов, 32. Николай Арахангелов, 34. Божидар Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 36. Васил Димитров, 41. Георги Александров

Старши треньор: Станимир Стоилов

Струмска слава(4-4-1-1): 1. Петър Маринов (99. Симеонов), 91. Борис Иванов, 71. Томас Добрев, 3. Румен Сандев(4. Аврамов), 77. Никола Борисов, 11. Денислав Мицаков(жк)(14. Щерев), 5. Мартин Костов, 8. Георги Янев (88. Тунгаров), 9. Александър Аспарухов, 2. Борислав Николов - к, 10. Милислав Попович

Резерви: 99. Симеон Симеонов, 4. Мартин Аврамов, 14. Николай Щерев, 16. Кристиян Кирилов, 20. Кристиян Китов, 88. Антон Тунгаров