Берое отнесе Спартак в Плевен

Берое победи с 89:76 (26:19, 16:14, 18:24, 29:19) Спартак Плевен като гост в първия кръг от НБЛ.

Срещата започна с предимство за гостите, които успяха да натрупат преднина от 7 точки още през първите 10 минути, като до почивката тя се увеличи с още две точки (42:33). След паузата домакините от Плевен се върнаха в срещата, успяха да спечелят третата четвърт с 24:18 и намалиха пасива си само на 3 точки (57:60) преди заключителната част, в която обаче не усояха да стигнат до обрат.

Бойко Миленков: Момчетата бяха пичове и си свършиха работата

За Берое най-резултатен беше Александър Янев с дабъл-дабъл - 22 точки и 11 борби, 19 вкара Антон Кук, 14 наниза Обинна Олека, а 11 добави Седариан Рейнс.

Александър Янев: Все още не мисля за треньорска кариера

Божидар Аврамов отбеляза 14 точки за Спартак Плевен,с 13 се разписа Мартин Маринов, а 12 вкара Димитър Маринчешки, а