Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Септември (Тервел) победи дубъла на Спартак (Варна)

Септември спечели с 2:0 в Тервел срещу втория отбор на Спартак (Варна). Двубоят е от осмия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините изковаха успеха до средата на първото полувреме.

Те започнаха вихрено и още в началните секунди Баръш Николаев се размина с топката на голлинията. Той обаче се реабилитира в 7-ата минута, когато елиминира двама бранители и откри резултата. Десетина минути по-късно Мартин Кирилов тресна гредата. После Симеон Митев стреля опасно с глава. В 28-ата минута вратарят на варненци просто подари топката на Мартин Кирилов и той реализира второто попадение.

Последваха пропуски на Кристиан Пешков и Денис Кадир. След почивката футболистите на Септември намалиха рязко темпото. От това се възползваха гостите, които на моменти дори владееха инициативата. Създадоха и няколко ситуации пред вратата на съперника, но резултата остана непроменен.