Спартак (Пл) спечели във Враца и оглави Северозапада

Спартак (Плевен) е новия лидер на Северозападната Трета лига след като победи като гост втория отбор на Ботев (Враца) с 2:0. Така след десетия кръг селекцията на тандема Красимир Бислимов – Петър Ванков се изравни по точки на върха в класирането с Локомотив (Горна Оряховица), но има по-добра голова разлика и мач по-малко от „железничарите“. Плевенчани доминираха срещу младия тим на Ботев и заслужиха трите точки само за 180 секунди с попаденията на Преслав Антонов. В 19-ата минута голмайсторът оползотвори подаване на Иво Иванов. После вкара и след пас на бразилеца Том. Преди двата си гола, Антонов уцели и гредата. Много добър дебют на бразилците в състава на Спартак. Единствената неприятност е контузията на Том, която го принуди да напусне терена в 35-та минута.