Локомотив (Пд) надви Царско село за едно полувреме

Локомотив (Пловдив) надви Царско село като гост с 2:0 в контролна среща, излъчвана НА ЖИВО по Sportal TV. И двете попадения за "смърфовете" паднаха през второто полувреме. Емил Янчев (56) даде аванс на гостите, а Венсан Марсел (79) удвои. От състава на пловдивчани осъстваха националите Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Петър Витанов.

В 23-ата минута Георги Минчев пропусна най-чистото положение до момента в мача. Нападателят излезе очи в очи със стража Янко Георгиев, но не успя да го преодолее. В 31-ата минута удар на Минчев мина встрани от вратата.

През първото полувреме по-сериозни голови положения липсваха и двата тима се оттеглиха на почивка при нулев резултат. В 56-ата минута Локомотив поведе в резултата. След центриране от корнер Артур Крачун се изивиси над всички и нанесе удар с глава. Вратарят Християн Василев се намеси, но топката падна на крака на Емил Янчев, който не сбърка от метър разстояние до голлинията.

В 76-ата минута Милчо Ангелов стреля много опасно с глава. Ударът на нападателя обаче мина на сантиметри от сглобката. Три минути по-късно Локомотив стигна до втори гол, отбелязан от Венсан Марсел. Росен Колев пусна добро извеждащо подаване зад гърба на защитата, а Марсел надбяга бранителите. Той изпревари и излезлия напред Християн Василев, след което вкара топката в опразнената врата.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛОКОМОТИВ 0:2
0:1 Емил Янчев (56)
0:2 Венсан Марсел (79)

Стартови състави:

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Георгиев, Христо Попадийн, Иван Бандаловски, Мартин Кавдански, Луи Нганиони, Валфред Зате, Лъчезар Балтанов, Милан Йокич, Лукас Диас, Жуниор Мапуку, Милчо Ангелов

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Николай Николаев, Йосип Томашевич, Емил Янчев, Лукас Салинас, Айвън Ангелов, Георги Минчев, Венсан Марсел;