Двама от Берое записаха минути за своите национални отбори в квалификациите за Мондиал 2022

Защитникът на Берое Стив Фуртадо влезе като резерва при успеха на Кабо Верде с 2:1 като гост над Либерия в квалификациите за Мондила 2022 в зона Африка. Левият бек замени Джефри Фортес в 72-ата минута и помогна на отбора си да стигне до обрата.

Ивко Ганчев: Желанието на Камбуров е да се откаже, няма да гони други рекорди

Големият герой за победителите бе друг добре познат футболист у нас – Гари Родригес. Бившият ас на Левски вкара победното попадение във втората минута на добавеното време на срещата. Преди това Либерия откри в края на първата част чрез Ван-Дейв Хармън, а в 52-ата минута Джамиро Монтейро изравни.

С успеха Кабо Верде събра 4 точки и заема 2-о място в група „С“. Либерия е последен с 3 точки.

Друг футболист на “заралии” – Омар Камара, игра половин час при тежката загуба с 0:3 на Мавритания при гостуването на Тунис. Офанзивният футболист замени Абубакар Камара в 60-ата минута. Головете за Тунис вкараха Елиас Скхири (15), Уахби Хазри (42) и Сейфедин Джазири (86).

Мавритания остава на дъното във временното класиране без спечелена точка. Тунис е лидер с 6 пункта.