9 от 9 за Бразилия след изстрадан успех над Венецуела

Бразилия продължи безупречното си представяне в световните квалификации в зона "Южна Америка", записвайки 9-а победа от 9 изиграни мача до момента. Възпитаниците на Тите се наложиха с 3:1 над Венецуела, но успехът им дойде доста трудно след обрат. Домакините поведоха чрез Ерик Рамирес в 11-ата минута, но Маркиньос в 71-ата, Габигол от дузпа в 85-ата и Антони в 96-ата минута обърнаха нещата в полза на "кариоките".

Гостите създадоха първата голова възможност в мача в 7-ата минута, когато удар на Габигол мина опасно близо до гредата.

В 11-ата минута обаче Венецуела откри с първата си по-добра атака. Сотелдо центрира в наказателното поле и Рамирес с глава вкара за 1:0.

Последва нова опасност за гостите, като в 23-ата минута изстрел на Лукаш Пакета бе отклонен от защитник в гредата.

В 58-ата минута "кариоките" отбелязаха гол, който след намесата на ВАР бе отменен заради засада.

В 71-ата минута все пак се стигна до изравняване на резултата. Маркиньос се извиси след центриране от корнер и с глава порази вратата за 1:1.

Последваха две страхотни спасявания на вратаря Йоел Гратерол след изстрели на Рафиня и Винисиус Жуниор, за да се стигне до 84-ата минута, когато защитник на Венецуела извърши нарушение за дузпа срещу Габигол, а потърпевшият сам реализира 11-метровия удар за 1:2.

В добавеното време падна и трети гол за гостите. Рафиня догони топката на аутлинията и върна за Антони, който я засече във вратата за крайното 1:3.

Така Бразилия измъкна трите точки и събра актив от 27, като остава еднолично на върха в класирането, с преднина от 8 точки пред преследвача Аржентина. Венецуела пък е на дъното на таблицата с 4 спечелени точки до момента.