Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Шоу на Божидар Васев зарадва Миньор в дербито

Отборът на Миньор (Перник) победи с 3:0 Струмска слава (Радомир) в последния мач от 12-ия кръг на Втора лига. В герой в регионалното дерби за “чуковете” се превърна атакуващият халф Божидар Васев, който реализира и трите попадения в срещата.

Резултатът бе открит от домакините в осмата минута. Тогава Божидар Васев получи топката в наказателното поле и с левия крак прониза Драгомир Петков.

В началото на втората част отново Васев бе точен и покачи преднината на своя тим. Халфът се оказа на стрелкова позиция и с левия крак по диагонала реализира - 2:0.

В 61-ата минута Васев оформи своя хеттрик. Брат му Андреас центрира отлично към Божидар и той от въздуха засече топката неспасяемо във вратата.

В последните минути на мача двата тима можеха да отбележат по едно попадение, но направиха големи пропуски. Така или иначе до промяна в резултата не се стигна и Миньор взе заслужен успех.

С успеха си днес Миньор вече е само на две точки от върха. “Чуковете” са с 26 точки, а Хебър и Етър са с по две повече. Освен това играчите на Христо Янев са единственият тим без загуба от началото на шампионата. Струмска слава от своя страна остава на пето място с 23 точки.

МИНЬОР 3:0 СТРУМСКА СЛАВА
1:0 Б. Васев (8)
2:0 Б. Васев (47)
3:0 Б. Васев (61)

МИНЬОР (Перник): 12. Леонтиев, 20. Васев, 23. Чиликов, 24. Купенов, 2. Райчев, 15. Ценов, 30. Васев, 19. Казаков, 7. Йосифов, 14. Садула, 9. Костов

СТРУМСКА СЛАВА (Радомир): 12. Петков, 91. Иванов, 6. Петков, 3. Сандев, 77. Борисов, 11. Мицаков, 5. Костов, 88. Чернаков, 9. Аспарухов, 2. Николов, 10. Попович