Отличен Милан не остави шансове на Аталанта

Милан изигра поредния си силен мач и стигна до победа с 3:2 при гостуването си на Аталанта. Давиде Калабрия откри резултата след 28 секунди. Сандро Тонали удвои аванса на гостите малко преди почивката след грешка на Флойлер, а Рафаел Леао се разписа в 78-ата минута. Бергамаските стигнаха до две попадения в края. Дуван Сапата вкара от дузпа в 86-ата минута, а Марио Пашалич оформи крайния резултат в добавеното време.

“Росонерите” записаха шеста победа от първите си седем мача в първенството и се върнаха на второто място. Те изостават единствено от безгрешния Наполи, който има две точки повече.

Срещата започна блестящо за “росонерите”. При първата им атака Тео Ернандес напредна през центъра и намери включилия се напред Давиде Калабрия. Мусо успя да отрази първия му удар, но топката се върна в него и капитанът на Милан в днешния мач я прати в мрежата. В първите минути гостите организираха още няколко опасни атаки, а съперникът им бе объркан и защитата на бергамаските трудно се справяше.

След това начало, Аталанта се събуди и започна да създава опасности пред Менян. В 14-ата минута Сапата преодоля защитник и навлезе в наказателното поле. Ударът му бе отразен от вратаря на “росонерите”, а при добавката Малиновский също не успя да прати топката в мрежата след шпагат на Тонали и изчистване на Томори.

Гостите обаче не се прибраха, за да пазят преднината си, а използваха всяка възможност да владеят топката за по-дълго и да атакуват. В 18-ата минута Браим Диас можеше да удвои аванса на Милан. Той получи топката след пробив на Ребич, но стреля право във вратаря и той отрази с крак. Пробив на Дзапакоста към другата врата пък донесе нова опасност за Менян. Бранителят отправи нисък удар, но вратарят отново се справи. При последвалия ъглов удар Сапата бе оставен непокрит и стреля с глава, но за пореден път Менян показа класата си.

Джан Пиеро Гасперини трябваше да прави промени в 24-ата минута, тъй като Матео Песина се контузи и напусна терена. Травмата и няколкоминутното прекъсване нарушиха ритъма и на двата отбора. Милан успокои играта и в този период не позволяваше да се стига до опасности пред Менян, въпреки че Сапата създаваше сериозни проблеми на Каяер и няколко пъти го преодоля.

Малко преди почивката тимът на Стефано Пиоли се възползва от грешка на съперника и стигна до втори гол. Сандро Тонали открадна топката от Фройлер, напредна и отлично завърши, като прати топката покрай Мусо. При следващата атака на “росонерите” Кесие бе близо до попадение и преднината на Милан можеше да е още по-голяма. Той обаче стреля покрай вратата.

След почивката гостите продължиха с отличното си представяне. Те играеха уверено, не позволяваха на съперника да застрашава Менян, владееха топката в определени периоди и създаваха опасности пред вратата на съперника. Единственият проблем за “росонерите” бе в завършващата фаза, но основната причина за това е липсата на Ибрахимович и Жиру.

След час игра Салемакерс пропусна да сложи край на интригата. Ребич намери отлично белгиеца, който бе напълно непокрит в наказателното поле. Опитен нападател не би имал проблем да отбележи, но ударът на Салемакерс с глава бе в обсега на Мусо и вратарят отрази. Халфът имаше нова добра възможност по-късно след подаване на Тонали, но се забави и бе блокиран.

В 74-ата минута дебют за Милан направи привлечения в края на трансферния прозорец Жуниор Месиас. Бразилецът имаше запомнящ се първи мач за “росонерите”. Той участваше в атаката, довела до трети гол за тима на Пиоли. Прекрасна комбинация на гостите мина през Тео Ернандес, който подаде на Рафаел Леао, а той завърши отлично за 0:3.

Месиас обаче стана причина Аталанта да върне едно попадение. Той неволно игра с ръка в опит да блокира топката и съдията отсъди пресилена дузпа, от която Сапата се разписа. В добавеното време Сапата проби, след като се справи с Месиас и намери Пашалич на далечната греда. Хърватинът финтира преди да забие топката в мрежата. Попадението обаче дойде твърде късно, за да може Аталанта да търси изравняване.

АТАЛАНТА - МИЛАН 2:3
0:1 - Калабрия (1)
0:2 - Тонали (42)
0:3 - Леао (78)
1:3 - Сапата (86-д)
2:3 - Пашалич (93)