Устрем (Дончево) се измъчи, но подчини Локо (Русе)

Устрем (Дончево) взе 2:1 у дома срещу Локомотив (Русе) в мач от седмия кръг на Североизточната Трета лига. Срещу младия тим на гостите, домакините излязоха без някои от основните си футболисти заради здравословни проблеми. Пролича си и подценяване. Всичко това доведе до труден мач за съперниците. Не беше изтекъл и четвърт час, когато след корнер Бисер Георгиев с глава даде аванс на „железничарите“. Те проведоха още две добри атаки. Устрем се стресна, но двата удара на Иван Цачев бяха спасени от русенския капитан Александър Ангелов. Локомотивци действаха затворено, опитвайки епизодични контраатаки. Мъките на противника им продължиха цял час. Едва секунди след изтичането му Николай Илиев изравни от фаул. Тоталният обрат стана факт в 73-ата минута, когато Илиян Неделчев излезе сам срещу вратаря и вкара за окончателното 2:1.

Устрем – 1. Иван Ангелов, 2. Николай Илиев, 4. Галин Радилов, 23. Дони Дончев, 11. Даниел Граматиков, 21. Илиян Неделчев, 10. Кристиян Димитров, 3. Любомир Колев (капитан), 7. Кристиян Петков, 18. Иван Цачев, 25. Ерсен Илмаз. Треньор – Димитър Димитров

Локомотив – 1. Александър Ангелов (капитан), 2. Живко Дончев, 4. Калоян Петров, 5. Мартин Тодоров, 16. Пламен Василев, 21. Николай Драганчев, 8. Мартин Ангелов, 20. Давид Димитров, 10. Бисер Георгиев, 99. Божил Николов, 17. Алекс Стойчев. Треньор – Свилен Касабов