Карнобат удари убедително Несебър като гост

Карнобат победи Несебър в регионалното дерби от IX кръг на Трета лига – Югоизток. На градския стадион край морето гостите се наложиха с убедителното 4:1.

Карнобат поведе още в 13-ата минута. Живко Илиев вкара гол-шедьовър като от 25 метра намери долния десен ъгъл на вратата за 0:1. В 62-ата минута гостите удвоиха аванса си. Димитър Примов бе изведен сам срещу вратаря и с удар покрай него направи 0:2. При паса към него обаче останаха сериозни съмнение за засада. Домакините протестираха, но в крайна сметка голът бе зачетен. Отново Примов оформи класиката в резултата. Той получи успореден и на празна ватра от 2 метра не сгреши за 0:3.

В 83-ата минута карнобатлии увеличиха аванса си. Ненко Петров се възползва от неразбирателство между вратаря и защитник на домакините, което му позволи да остане на празна врата и да прати топката в мрежата за 0:4. Буквално в последната секунда на мача Несебър стигна до почетно попадение. Виктор Янев засече с глава центриране отляво, оформяйки крайното 1:4.

Снимка: kotasport