Черно море се върна на победния път, “моряците” разбиха Арда

Черно море най-после прекъсна негативната си серия и записа победа с 3:0 като гост на Арда в Кърджали. Срещата бе част от 10-ия кръг на efbet Лига, а след 4 поредни мача, в които нямаха успех, “моряците” се добраха до трите точки. Варненци играха силно през целия двубой, създадоха по-опасните положения и заслужено си тригнаха с победата. Евгений Сердюк даде аванс на гостите в 29-ата минута, а 2 минути по-късно Влатко Дробаров покачи (31’). През втората част Стафан Велев направи резултата класически (50’). Двата отбора удариха и по една греда - първо Жуниньо в 43-ата минута, а малко след третия гол и Васил Панайотов разтресе страничния стълб.

Двата тима започнаха равностойно срещата, като лек превес през първите минути имаха гостите. Все пак първото по-сериозно положение дойде в 13-ата минута за Арда, когато след хубава атака Жуниньо стреля от близко разстояние, но Дюлгеров спаси.

5 минути по-късно обаче гостите откриха след много добра атака. Леандро Андраде проби добре през центъра, като премина покрай няколко футболисти в синьо и подаде на Сердюк. Новото попълнение върна с едно, като изведе Андраде сам срещу Караджов. Крилото взе обаче правилното решение да не стреля, а да чукне топката встрани към Сердюк, който на празна врата вкара за 1:0.

Последваха много силни минути за “моряците”. Първо голмайсторът в мача стреля от далечно разстояние опасно, но вратарят на Арда спаси. В 31-ата минута пък Черно море удари за втори път. След центриране от ъглов удар Влатко Дробаров се извиси над всички и с глава вкара за 2:0.

Арда опита бързо да отговори на предизвикателството, което получи. В 37-ата минута Делев центрира към Коконов надясно, който от своя страна върна с глава на Жуниньо. Бразилецът обаче отправи неточен изстрел от близко разстояние.

В 43-ата минута след изпълнение на ъглов удар Жуниньо отклони топката, а Иван Дюлгеров не успя да се намеси добре. Така кълбото удари гредата и тупна доста близко до голлинията, като останаха съмнения дали това не е попадение за тима от Кърджали. Повторенията обаче показаха, че топката бе с поне няколко сантиметра пред маркировката. В ответната контраатака Сердюк бе изведен сам срещу Караджов, но шутът на нападателя мина встрани от вратата.

Второто полувреме започна с нов гол на Черно море. В 50-ата минута Панайотов изведе Велев, който остана очи в очи с Караджов и с прецизен удар вкара за 3:0. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след преразглеждане на ВАР стана ясно, че ситуацията е редовна и така резултатът стана класически.

Черно море обаче продължи да натиска дори и след третия гол. Първо Велислав Василев стреля, но неточно, а няколко минути по-късно Панайотов получи пас пред наказателното поле, вдигна си топката и от воле шутира, но уцели страничния стълб. В 60-ата минута Андраде проби отляво, с фантастичен дрибъл премина покрай няколко футболисти на Арда и накрая успя да завърши атаката с хубав изстрел, но Караджов се намеси добре.

В 69-ата минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в непосредствена близост до наказателното поле. Зад топката застана Делев, който отправи много мощен шут, но топката се отклони от стената и премина в близост до страничния стълб.

До края на срещата Арда натисна своя съперник, но така и не достигна до някоя по-опасна ситуация. От своя страна Черно море организира опасна контраатака в 88-ата минута, когато Леандро Андраде подаде към влезлия като резерва Зе Гомеш, но нападателят стреля неточно с глава. Така резултатът остана непроменен и Черно море прекъсна негативната си серия от мачове.

С тази победа Черно море се изкачва до 4-ото място във временното класиране с 16 точки на сметката си. Арда от своя страна има 9 пункта в актива си и се намира на 9-ата позиция, на 1 зад Ботев (Враца) и с 1 пред Левски.

АРДА 0:3 ЧЕРНО МОРЕ
0:1 Сердюк (29)
0:2 Дробаров (31)
0:3 Велев (50)

Стартови състави:

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 37. Жуниньо, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 17. Велислав Василев, 77. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде, 9. Евгений Сердюк

Снимка: chernomorepfc.bg