Спартак (Варна) излъга 10 от Септември в Симитли

Съставът на Спартак (Варна) записа много важен успех в гостуването си на Септември (Симитли) от 12-ия кръг на Втора лига. “Соколите” надвиха с 1:0 след попадение на Янко Андреев в 29-ата минута. Капитанът на гостите бе точен с глава след центриране от фал.

Домакините обаче имаха сериозни претенции към рефера Васил Минев, който изгони с директен червен картон Васил Калоянов в 14-ата минута. Това се оказа решаващо в двубоя, тъй като до този момент играчите на Септември имаха две положения, които вратарят Християн Славов спаси.

Това е трета победа далеч от Варна за играчите на Васил Петров, както и първа от 18 август, когато надвиха с 5:3 Марица в Пловдив.

Осмият успех, който е втори поред за “соколите” изкачи тима на трето място с актив от 26 точки. Това е трета поредна загуба за тима от Симитли, която остави отбора на 16-то място с 12 точки.

Септември (Симитли) 0:1 Спартак (Варна)
0:1 Янчо Андреев (29)

Снимка: фейсбук ПФК Спартак (Варна)