Лудогорец II удари Марица

Лудогорец II постигна победа с 3:1 като домакин на Марица (Пловдив). “Орлите” не срещнаха особени проблеми срещу днешния съперник и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. Илкер Будинов откри резултата в 27-ата минута, а малко след началото на второто полувреме отново той удвои аванса на своя отбор.

Владислав Найденов оформи класическия резултат в Разград, но дълбоко в добавеното време гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Айкут Янъков застана зад топката и отбеляза почетното попадение в 93-ата минута.

С победата днес Лудогорец II събра актив от 18 точки и се изкачи на седмата позиция, изпреварвайки Марица (Пловдив), който има точка по-малко. Пловдивчани обаче са и с мач по-малко, който отново може да ги върне пред “орлите” в класирането.

Лудогорец II 3:1 Марица (Пловдив

1:0 Будинов (27)
2:0 Будинов (48)
3:0 Найденов (80)
3:1 Янъков (90+3 - дузпа)