Хебър се върна към победите след обрат и бой над ЦСКА 1948 II

Отборът на Хебър (Пазарджик) се върна към победите и остана лидер във Втора лига. Играчите на Николай Митов обърнаха с 4:1 ЦСКА 1948 II в мач от 12-ия кръг на първенството. На стадиона в Брацигово символичните домакини губеха на почивката след попадение на Александър Златков в 45-ата минута. През втората част обаче пазарджаклии вкараха три безответни гола в рамките на 13 минути. Живко Петков изравни в 56-ата минута, а Тодор Чаворски донесе пълен обрат в 62-ата минута от дузпа, докато Емануил Манев довърши гостите с още два гола. Мотора се разписа първо в 69-ата минута, а след това и в последните секунди на мача.

Така Хебър, който загуби миналата седмица от Спартак (Варна), а преди това записа поражение и от ЦСКА - София в Купата на България, се върна към победите.

Деветият успех през този сезон остави Хебър на първа позиция с актив от 28 точки. Вторият тим на “червените” остана на 15-ата позиция с 12 точки. Загубата е пета за тима от София, а също така първа за новия треньор на тима Андрей Андреев

Хебър 4:1 ЦСКА 1948 II
0:1 Александър Златков (45)
1:1 Живко Петков (56)
2:1 Тодор Чаворски (62 - дузпа)
3:1 Емануил Манев (69)
4:1 Емануил Манев (90)