Моралес: Ако имаше ВАР по времето, по което играх аз, мачът щеше да завърши с 5 човека

Старши треньорът на Ботев (Враца) Даниел Моралес не остана доволен след равенството с Локомотив (София) - 2:2. Наставникът на врачани иска от своите футболисти да показват повече желание на терена, за да постигнат желаните резултати.

Лудо полувреме във Враца и Ботев и Локо (София) поделиха точките

“Получи се интересно първо полувреме. Вкарахме два гола, те ни изравниха, после ние имахме две чисти положение. Беше доста интересно за гледане. Второто полувреме беше по-слабо и от двете страни. Единственото, което казах на момчетата, е че трябва да имаме намерение и отношение за победа. Само тогава можем да постигаме желаните резултати.

През първото полувреме ги имахме, но през втората част ни липсваха. Тези момчета могат много повече, имат голям потенциал и мисля, че трябва да го показват във всеки мач. Младите ни състезатели натрупаха опит. Това, че поведохме с 2:0, не означава, че ще спечелим трите точки. Жалко е, че така стана и пропуснахме да се изравним с Локомотив (София), което да ни даде повече самочувствие.

Подобрихме няколко неща в играта, но идва пауза и ще играем отново чак след 15 дни. При ситуацията с двата червени картона имаше фаул за нас. В 5-ата минута имаше 2 ситуации срещу Ненов, която дори не беше разгледана. Не казвам, че съм прав, но трябваше да разгледат положението. Ако имаше ВАР по времето, по което играх аз, мачът щеше да завърши с 5 човека. Срещу ЦСКА, при техния трети гол имаше 2 топки на терена. На мача с Берое също имаше спорни ситуации, които бяха в наш ущърб. Опитваме се да гледаме напред, гледаме си нашата посока и ще се справим”, заяви Моралес.