Без победител в битката между Славия и Пирин, "орлетата" остават на дъното

Отборите на Славия и Пирин (Благоевград) завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 10-ия кръг на efbet Лига. Първото попадение падна във вратата на "белите", а в негов автор се превърна Станислав Костов (67). Две минути по-късно Емил Виячки донесе точката за своя тим.

Първата интересна ситуация се откри пред гостите. Станислав Манолев проби oтдясно и пусна успореден пас, но Брахими не успя да отправи хубав удар.

12 Славия - Пирин (Благоевград)

В 11-ата минута Станислав Костов стреля от дистанция, но Светослав Вуцов успя да се справи.

В 33-ата минута футболистите на Славия бяха близо до първия гол в сблъсъка. Тони Тасев проби по дясното крило, след което намери Радослав Кирилов, който стреля силно, но топката се отби в десния страничен стълб и излезе в корнер.

В 39-ата минута гостите от Благоевград имаха отличен шанс да накажат грешка в защитата на Славия. Старокин открадна топката и намери Станислав Костов. Нападателят напредна и шутира силно, но стражът на домакините се намеси майсторски.

Секунди преди края на първата част Тони Тасев също опита удар от дистанция, но право в ръцете на Петър Петров.

В 58-ата минута Иван Минчев стреля от фал, но кълбото не попадна в целта.

В 66-ата минута Мохамед Брахими също шутира от далечна дистанция, но без да затрудни Вуцов. Секунди по-късно обаче "орлетата" наказаха грешка на Емил Виячки. Станислав Манолев и Станислав Костов излязоха очи в очи със стража на "белите", а капитанът намери Костов, който ознаменува своя рожден ден с гол.

Две минути по-късно грешникът за гола на гостите Емил Виячки успя да изкупи вината си. Бранителят засече топката с рамо след центриране от корнер, за да изравни резултата.

До края на мача преобладаваше основно битката по терена, като логично двата отбора поделиха точките на стадиона в столицата.

С този резултат Славия се изкачи на второ място във временното класиране с 18 точки, колкото има и Лудогорец. Пирин остава на последната позиция с едва 5.

СЛАВИЯ - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 1:1

0:1 Костов (67)
1:1 Виячки (69)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 37. Венцислав Керчев, 16. Кемело Нгуена, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 19. Мартин Сораков

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 8. Орлин Старокин, 3. Петър Занев, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев

СЪДИЯ: Георги Гинчев
СТАДИОН: "Славия"

Снимки: Борислав Трошев