Челси се измъчи, но дочака важен гол на Тимо Вернер

Челси имаше доста проблеми в домакинството си на Саутхамптън, но стигна до успех с 3:1. Тревор Чалоба откри резултата в деветата минута. До почивката две попадения на лондончани бяха отменени, а след час игра Джеймс Уорд-Праус изравни от дузпа. Капитанът на “светците” обаче получи червен картон в 77-ата минута. Това помогна на “сините” и те стигнаха до две попадения до края. Тимо Вернер изведе домакините напред в 84-ата минута, а малко преди края Чилуел също се разписа.

Отборът на Томас Тухел излезе временно на първо място пред утрешното дерби между Ливърпул и Манчестър Сити. Саутхамптън пък остана без победа и след седмия си шампионатен мач този сезон. Отмененото попадение на Вернер през първото полувреме бе 16-ият отменен гол с ВАР на германеца откакто е пристигнал в Челси.

Лондончани започнаха активно и в четвъртата минута Вернер бе изведен на добра позиция. Германецът стреля от малък ъгъл, но вратарят Макарти изби. В деветата минута “сините” поведоха. След ъглов удар топката бе отклонена от Лофтъс-Чийк и стигна на задната греда до Тревор Чалоба, който с глава я насочи към мрежата.

Отборът на Тухел продължи да създава положения, но атаките на гостите носеха опасност. В 22-ата минута добра комбинация бе завършена от Уорд-Праус, но ударът му мина малко покрай вратата. Секунди по-късно Челси можеше да удвои преднината си. Лофтъс-Чийк получи възможност да стреля от добра позиция. Изстрелът му от воле прати топката встрани от лявата греда на Макарти. Вратарят на “светците” отрази удар на Чилуел малко по-късно.

Гостите можеха да изравнят в 34-ата минута, когато отличен пробив на Уокър-Питърс завърши със силно центриране, което Тио Уолкот не успя да засече. Малко след това Лукаку прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада. В 41-ата минута изглеждаше, че Тимо Вернер е удвоил аванса на лондончани, но попадението бе отменено поради нарушение на Аспиликуета в началото на атаката.

Вернер нямаше късмет да се разпише и в началото на второто полувреме, когато Макарти отрази негов удар. След час игра Саухамптън изравни. Нарушение на Чилуел срещу Ливраменто доведе до дузпа, която хладнокръвно бе реализирана от Уорд-Праус. Попадението обърка Челси, който и не бе много убедителен след почивката.

Тухел реагира, като пусна в игра Мейсън Маунт и по-късно Жоржиньо. Междувременно Чилуел можеше да се реваншира за дузпата в 66-ата минута, но стреля покрай вратата. Вернер пък направи нов пропуск, след като бе изведен от Лукаку, но вратарят Макарти направи прекрасно спасяване.

В 77-ата минута светците останаха с човек по-малко, след като капитанът им Джеймс Уорд-Праус получи червен картон за грубо влизане в краката на Жоржиньо. Първоначално Мартин Аткинсън му вдигна жълт картон, но след като разглежда ситуацията на монитора край страничната линия, реферът промени решението.

В заключителната фаза тимът на Тухел натисна, а Маунт бе близо до гола. В 84-ата минута Вернер най-накрая можеше да се зарадва, след като прати топката в мрежата след подаване на Аспиликуета и този път попадението бе зачетено. Челси стигна до ново попадение минута преди края, когато след две поредни греди на Лукаку и Аспиликуета Чилуел стреля от воле, Макарти изби, но технологията съобщи на рефера, че топката е минала голлинията.

ЧЕЛСИ - САУТХАМПТЪН 3:1
1:0 - Чалоба (9)
1:1 - Уорд-Праус (61-д)
2:1 - Вернер (84)
3:1 - Чилуел (89)