Зрелищен екшън с дузпи, червени картони и много голове на Пирин - Черно море в Благоевград

Пирин (Благоевград) и Черно море изиграха вълнуващ мач от 9-ия кръг на efbet Лига, който завърши 2:2.

Пабло Гарсия откри резултата след точно изпълнение на дузпа в 40-ата минута. Положението за 11-метровия наказателен удар бе дискутирано от реферите повече от три минути.

В 42-ата минута моряците останаха с 10 човека след директен червен картон на Родриго, а в 58-ата Станислав Костов изравни. Само 240 секунди по-късно Пабло Гарсия вкара втори гол за гостите.

Резервата Преслав Йорданов изравни в 77-ата минута. Минута преди края на редовното време варненци получиха втора дузпа за игра с ръка на Попев, който изби от голлинията удар с глава на Андраде, за което получи директен червен картон. Васил Панайотов обаче стреля в аут.

В състава на домакините се завърна Станислав Манолев, който изтърпя наказание от 3 двубоя заради расисткия скандал по време на сблъсъка срещу ЦСКА - София по-рано през сезона.

Срещата стартира равностойно, а първият точен удар стана факт в 14-ата минута. Тогава Зе Гомеш овладя пред наказателното поле на домакините и шутира по земя, а Петров без проблем спаси.

В 17-ата минута феновете по трибуните станаха свидетели на куриозен момент. Куче се излегна на терена и отказа да се изправи. Наложи се резервата на домакините Спас Георгиев да го изнесе на ръце, след което срещата продължи.

Така се стигна до 37-ата минута, в която Дюлгеров игра с ръка при опит да изчисти центриране от ъглов удар, но не уцели топката с крак. Последва повече от триминутна дискусия между съдиите и разглеждане на ситуацията с ВАР. В крайна сметка реферът Валентин Железов посочи бялата точка, а Гарсия отбеляза за 0:1.

В 42-ата минута Родриго изрита Бенгюзов в центъра на терена, за което Железов му вдигна спорен директен червен картон, тъй като нарушение имаше, но по-скоро играчът на варненци трябваше да види жълтия цвят.

Осем минути след почивката пред Манолев се откри добра възможност да отправи опасен шут, но изстрелът му от воле не се получи и излизе високо над напречната греда.

Натискът на орлетата през второто полувреме даде резултат в 58-ата минута. Тогава Манолев овладя отлично дълъг пас и въпреки че се озова очи в очи със стража на моряците, не отправи изстрел, а подаде на намиращия се на празна врата Костов, за когото не бе проблем да изравни.

Само четири минути по-късно Черно море отново поведе. Гостите получиха право да изпълнят фаул до дясната тъчлиния. Гарсия стреля директно към вратата, Петров не реагира добре и топката влетя в мрежата му за 1:2.

Секунди по-късно Андраде за малко не отбеляза трети гол за варненци.

В 75-ата минута резервата Преслав Йорданов засече с глава центриране от корнер, а ударът му профуча покрай дясната греда. Само 120 сикунди по-късно Пирин за втори път изравни след груба грешка на Георгиев.

Националният страж на България улови центриране на Дяков, но след това удари топката в главата на Брахими и я изпусна. Тя се озова в Йорданов, който я прати в празната врата за 2:2.

В 79-ата минута Черно море пропусна да поведе за трети път след атака, при която трима моряци се озоваха срещу двама от състава на домакините. Набегът завърши със силен шут на Дичев, но Петров изби в корнер.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В  89-ата минута Андраде щеше да вкара от метър за 3:2, но Попев изби топката с ръка. След преглед с ВАР моряците правилно получиха дузпа, а играчът на благоевградчани логично получи директен червен картон. Решението на Железов вбеси състезателите в зелено, които му поискаха обяснение, но съдията не промени своето решение.

С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Васил Панайотов, който стреля в аут.

ПИРИН - ЧЕРНО МОРЕ 2:2

0:1 Пабло Гарсия 40 д.
1:1 Станислав Костов 58
1:2 Пабло Гарсия 62
2:2 Преслав Йорданов 77

ПИРИН: 99. Петров, 38. Дюлгеров, 73. Бенгюзов, 31. Станоев, 7. Брахими, 3. Занев, 18. Дяков, 11. Манолев, 29. Костов, 14. Николов, 45. Хубчев

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георгиев, 28. Дробаров, 3. Атанасов, 6. Попов, 32. Дичев, 71. Панайотов, 15. Андраде, 23. Гарсия, 72. Родриго, 20. Зе Гомеш, 77. Велев