ЦСКА 1948 II обърна Лудогорец II в мач със седем гола

Вторият отбор на ЦСКА 1948 постигна обрат до 4:3, след като губеше с 1:2 от втория тим на Лудогорец в мач от 11-ия кръг на Втора лига. Два гола отбеляза Александър Златков, а по един добавиха Стелиян Добрев и Емануил Личев. За разградчани точни бяха Бранимир Костадинов, Димитър Митков и Петър Караангелов.

Гостите откриха резултата още в третата минута. Бранимир Костадинов нахлу в празното пространство, получи хубав извеждащ пас по въздух и хладнокръвно завърши атаката - 1:0.

Десетина минути по-късно обаче домакините изравниха. След подаване в наказателното поле се стигна до удар на “червените”, вратаря на Лудогорец спаси, като топката се озова в защитник на разградчани, който не успя да изчисти, така кълбото стигна до Александър Златков, който не се поколеба и възстанови равенството.

В 26-ата минута Лудогорец отново излезе напред. "Орлите" получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Костадинов. Зад топката застана Димитър Митков и реализира.

Малко преди почивката се стигна до ново изравняване. ЦСКА 1948 получи възможност да изпълни ъглов удар от дясната страна. След центрирането защитник на Лудогорец изчисти с глава, но топката се озова в Златков, който дебнеше на границата на наказателното поле, спря си я и я изпрати долу в ъгъла.

В 66-ата минута домакините постигнаха обрат. Стелиян Добрев получи страхотен пас от съотборник, след който се оказа в ситуация сам срещу вратаря и реализира за ЦСКА 1948.

Малко по-късно падна и четвърти гол за "червените". Гогов изведе Йосков по левия фланг, той нахлу навътре към наказателното, пусна топката на границата на наказателното поле, където бе Златков, който я пропусна за Емануил Личев, а той вкара с много плътен удар.

В самия край на срещата гостите стигнаха до трети гол, но за повече нямаше време. След ъглов удар топката бе насочена към Петър Караангелов, който вкара с добър удар с глава.

Така в класирането ЦСКА 1948 вече има 12 точки и заема 14-а позиция. Лудогорец от своя страна остава с 15 на осмо място.

ЦСКА 1948 II 4:3 ЛУДОГОРЕЦ II
0:1 Костадинов (3)
1:1 Златков (12)
1:2 Митков (26-д)
2:2 Златков (40)
3:2 Добрев (66)
4:2 Личев (76)
4:3 Караангелов (90)

ЦСКА 1948 II: 67. Христов, 45. Димитров, 5. Минков, 44. Илиев, 66. Кирилов, 64. Гогов, 13. Мариянов, 17. Златков, 61. Добрев, 98. Йосков

ЛУДОГОРЕЦ II: 67. Христов, 79. Димитров, 59. Луканов, 72. Райчев, 62. Минков, 74. Кельовлуев, 75. Георгиев, 80. Стефанов, 34. Костадинов, 51. Будинов, 45. Митков