Дунав "превзе" трудно Тервел

Дунав (Русе) надделя с 3:2 като гост над Септември (Тервел) в двубой от шестия кръг на Североизточната Трета лига. Това беше и една от най-интригуващите битки в първенството. Освен с пет гола, дербито беше белязано с дузпа, претенции за още две, червен картон, нерви и недоволство от съдиите.

Селекцията на Мартин Цирков нанесе своя удар през първото полувреме. В 20-ата минута Джан Хасан проби по фланга, центрира и Кристиан Тасков даде аванс на русенци. Четвърт час по-късно Преслав Петков пое топката на границата на наказателното поле, прехвърли съперник и от воле удвои.

При ответната атака обаче Денис Кадир нахлу от крилото и с шут по диагонала върна интригата – 1:2.

Секунди преди почивката Джан Хасан се откъсна сам срещу вратаря, Танер Юсню го фаулира, съдията му вдигна червен картон и отсъди фаул. След изпълнението му Александров изби, настана суматоха и топката попадна у капитана Диян Димов, който от десетина метра направи 1:3.

След почивката домакините бяха по-добри. В 65-ата минута Пламен Панайотов беше спрян с нарушение и Денис Кадир реализира дузпата за окончателното 2:3.

После футболистите от Тервел поискаха дузпа за фаул срещу Симеон Митев, но реферът не уважи искането им. Последва пропуск за Дунав на влезлия като резерва юноша Кристиян Господинов. След това нова претенция за дузпа срещу Митев остана без уважение.