Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Бохум не се "събуди" след 0:7, но все пак взе точка от Щутгарт

Бохум и Щутгарт завършиха наравно 0:0 в сблъсъка си от 6-ия кръг на Бундеслигата. Домакините, които трябваше да се съвземат от тежката загуба със 7:0 през миналата седмица от шампионите Байерн, така и не сътвориха кой знае какво да терена.

Гостите можеха да поведат още в 4-ата минута, когато Константинос Мавропанос надскочи бранителите на домакините, но вратарят на Бохум се справи и изби. Именно Мавропанос успя да се разпише за 1:0 в 55-ата минута, когато се оказа на правилното място в правилното време и успя да засече една отскочила топка, след което да я прати в мрежата. Впоследствие обаче попадението бе отменено след преглед с ВАР, тъй като системата показа игра с ръка преди гола. Така двата тима завършиха без да успеят да си отбележат попадение и поделиха точките.

Бохум събра 4 точки от 6 мача и заема 17-ото място в Бундеслигата, а Щутгарт със своята точка повече е на 13-ото място. В следващият кръг домакините в днешния ден ще гостува на РБ Лайпциг, а тимът от града на Мерцедес ще приеме Хофенхайм.