Лудогорец не срещна проблеми с Ботев (Враца) и спести сили за Цървена звезда

Шампионът Лудогорец победи с 3:1 Ботев (Враца) в мач от деветия кръг на efbet Лига. Всички попадения в срещата паднаха преди почивката, след като Бърнард Текпетей откри, а Матеус изравни за гостите. До края на полувремето Пиерос Сотириу реализира две нови попадения, което се оказа и всичко по отношение на попаденията в мача. През втората част разградчани намалиха темпото и решиха да запазят сили за предстоящия двубой от Лига Европа срещу Цървена звезда. Гостите от своя страна опитаха да дадат отпор, но силите им не стигнаха за кардинална промяна на терена.

Любопитен факт сред титулярните състави бе, че домакините излязоха само с чужденци в стартовите 11. Сред резервите пък имаше само двама българи - Георги Терзиев и Доминик Янков.

Лудогорец можеше да открие резултата още в третата минута. Тогава хубава комбинация изведе Елвис Ману на стрелкова позиция, но вратарят Красимир Костов успя да спаси.

Така или иначе откриването на резултата дойде скоро. В деветата минута Бърнард Текпетей се освободи от няколко футболист на гостите и падайки успя да стреля от границата на наказателното поле. Шутът се оказа достатъчно точен, за да влезе във вратата за 1:0.

В 17-ата минута обаче гостите изравниха. Подхлъзване на Оливие Вердон предостави топката на левия крак на Матеус, който се озова на чиста позиция и бразилецът без да с бави направи 1:1.

В 35-ата минута Лудогорец отново излезе напред в резултата. Пробив отдясно на Жозуе Са и центриране по земя успоредно на голлинията. В наказателното поле Стефан Гаврилов протегна крак, за да спре топката, но по този начин само я спря, за Пиерос Сотириу, който без да се бави мощно в заби във вратата.

Две минути по-късно кипърецът вкара и трети гол за "орлите". Текпетей изведе Сотириу отлично сам срещу вратаря и с технично изпълнение нападателят направи 3:1.

През втората част темпото значително спадна. Положения пред двете врати почти липсваха, като домакините контролираха събитията на терена, но не търсеха нов гол на всяка цена. Единствено при една ситуация Ихиньо Марин можеше да реализира, но ударът му мина покрай гредата.

За отбелязване след почивката е и дебютът на последното ново попълнение на Лудогорец - Шоу. Халфът се появи в игра на мястото на Стефан Баджи, но не направи нещо кой знае колко на терена, за да бъде отбелязано. Марин пък получи травма и трябваше да напусне принудително терена.

Така към момента Лудогорец се изравни с Ботев (Пловдив) на върха на класирането. Двата тима са с по 18 точки, но “канарчетата” имат и два мача повече от “орлите”. Ботев (Враца) пък записа трета поредна загуба и към момента остава на девето място с девет точки.

ЛУДОГОРЕЦ 3:1 БОТЕВ (ВРАЦА)
1:0 Текпетей (9)
1:1 Матеус (17)
2:1 Сотириу (35)
3:1 Текпетей (37)

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 24. Вердон, 32. Са, 6. Пинас, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 37. Текпетей, 10. Ману, 19. Сотириу

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 23. Гаврилов, 18. Миланов30. Виейра, 22. Николов, 5. Бауренски, 21. Сержиньо, 16. Матеус, 28. Тодоров, 19. Ненов, 14. Желев