Борусия (Д) загуби още в първия мач без Холанд

Борусия (Дортмунд) инкасира второ поражение за сезона в Бундеслигата след шест изиграни срещи. Сега отборът загуби с 0:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) и изостава на 4 точки от лидера Байерн (Мюнхен). Денис Закария беше точен в 37-ата минута.

Това беше първият мач през кампанията, в който Ерлинг Холанд не игра за “жълто-черните”. Норвежкият голмайстор лекува мускулна травма, а заради контузия на терена не беше и капитанът Марко Ройс. В крайна сметка това се оказа решаващо, защото игралите им съотборници не успяха нито веднъж да уцелят вратата

На всичко отгоре Дортмунд остана с човек по-малко още през първото полувреме, тъй като в 40-ата минута Махмуд Дахуд се разви на съдията заради показан му жълт картон и бързо получи втори такъв. Гостите можеха и да отмъкнат една точка в края, но Торган Азар нямаше късмет.

Срещата на “Борусия Парк” беше специална за новия треньор на Дортмунд Марко Розе, който до миналия сезон беше начело на Гладбах. Местната агитка обаче не го посрещна добре, като издигна плакати срещу него и го освиркваше.

За “жребчетата” това днес беше втора победа, но тимът продължава да е с отрицателна голова разлика.