Наско Илиев не помогна на Асколи да вземе точка срещу Пипо Индзаги

Националът на България Атанас Илиев записа 15 минути за своя тим Асколи при загубата с 2:3 от Бреша в мач от 6-ия кръг на Серия “Б”. Бившият нападател на Ботев (Пловдив) влезе в 75-ата минута, след като гостите стигнаха до пълен обрат. “Черно-белите” поведоха с два гола в рамките на шест минути. Голове първо Федерико Диониси (17), а след това Феличоли (23) дадоха комфортна преднина на Асколи, но момчетата на Филипо Индзаги записаха трите точки след страхотен обрат. Андреа Чистана (44), Джон Канцлер (60) и Марко Паяч (73-дузпа) бяха точни за "сините". Илиев раздвижи атаката на своя състав, като едно негово подаване към Диониси бе спасено от гостите в 87-ата минута. "Лъвовете" обаче запазиха своята преднина и изместиха Асколи от второто място.

Бреша вече има 14 точки, като изостана на една от лидера Пиза, който има и мач по-малко. Илиев и компания останаха с 12 точки след второто поражение през тази кампания на тима.