Кадис задълбочи кризата в Барселона

Изходът от кризата в Барселона не се вижда вече дори и от най-големите оптимисти. Тази вечер каталунците записаха постно реми 0:0 при гостуването на опашкаря Кадис в двубой от междинния шести кръг и продължиха серията си без победа във всички турнири. Воденият от Роналд Куман тим завърши мача с 10 души, след като Френки де Йонг получи втори жълт картон в края на срещата. Каталунците нямат победа от 29 август насам, което едва ли е по-вкуса на феновете.

След този резултат Барселона върви седми в класирането с 9 точки, докато Кадис е 14-и с шест. В неделя Барселона посреща Леванте и всичко освен трите точки може да се счита за огромен провал. Отборът на Кадис пък се превръща в “черна котка” за каталунците, като вече в три поредни мача не допуска загуба (1 победа и 2 равенства).

В предишния си мач Барселона записа равенство 1:1 у дома срещу Гранада, което породи множество спекулации за евентуална скорошна смяна на Куман, но засега той получава доверието на ръководството. В същото време пък Кадис записа успех с 2:1 като гост над Селта във Виго и отново записа позитивен резултат.

Треньорът на Барселона Роналд Куман заложи на схема 4-3-3. На вратата е Марк-Андре тер Стеген, а пред него действаха Оскар Мингеса, Жерард Пике, Роналд Араухо и Сержиньо Дест. Серхио Бускетс се разположи в центъра на полузащитата, а до него се наредиха Френки де Йонг и Пабло Гавира. Атаката водеше Люк де Йонг, а по крилата действаха Мемфис Депай и Юсуф Демир.

Двубоят стартира много равностойно, като в първия четвърт час липсваха по-остри ситуации и пред двете врати. Все пак каталунците владееха повече топката и се опитваха да притесняват отбраната на домакините в по-голяма степен. Играта продължи да се води предимно в центъра, а инициативата оставаше у каталунците. В 22-ата минута Гави опита да изведе Френки де Йонг, но пасът му се оказа твърде силен.

В 30-ата минута се стигна до първата по-сериозна опасност, след като Френки де Йонг подаде към Мемфис Депай, но ударът на нидерландеца беше безобиден и не затрудни стража на гостите.

В 38-ата минута се стигна до прекъсване на играта, след като Фали от Кадис получи контузия и се наложи да бъде изнесен с носилка от терена. Мястото му зае Йенс Йонсон.

В заключителните минути се стигна до напрежение пред вратата на Кадис, но стражът Ледесма се справи с две предизвикателства и така резултатът се съхрани, както и интригата за втората част.

След паузата Барселона започна отново по-активно, но Кадис се пазеше добре и не пропускаше възможност да контраатакува.

В 65-ата минута Барселона остана с човек по-малко, след като Френки де Йонг получи втори жълт картон за опасна игра. Дори с човек по-малко, каталунците останаха по-активни на терена, но постепенно изпуснаха инициативата и тя премина в състава на домакините. Десет минути преди края Кадис стигна до най-добрата си възможност за гол след остра контраатака, започнала благодарение на грешка на Рики Пуч, но стражът на Барселона Тер Стеген успя да отрази с крак удара на Салви Санчес.

В 88-ата минута Барселона получи право да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле, но ударът на Филипе Коутиньо беше доста неточен и мина над вратата. В следващата минута Барса организира остра контраатака, но Мемфис Депай беше спрян с нарушение. Коутиньо отново застана зад топката, но този път Рики Пуч му подаде леко вляво, бразилецът стреля, но отново не му достигна точност.

В добавеното време и двата отбора пропуснаха добри възможности, като особено фрапиращ беше този на Депай от близка дистанция след подаване на Пике, но в крайна сметка резултатът се запази.

В самия край на срещата на терена се появи втора топка, която беше изчистена от Серхио Бускетс точно в зоната, където беше първата и това неспортсменско действие доведе до жълт картон за капитана на каталунците.

Кадис - Барселона 0:0

Кадис: Ледесма, Фали, Ароян, Чуст, Еспино, Аларкон, Арзамендия, Иза, Алваро, Собрино, Негредо.

Барселона: Тер Стеген, Мингеса, Араухо, Пике, Дест, Гави, Бускетс, Френки Де Йонг, Демир, Депай, Луук Де Йонг.