Дузпа изпрати Лудогорец в следващия кръг за Купата на България

Лудогорец успя да се класира за следващия етап за Купата на България, след като победи с минималното 1:0 Спартак (Варна) в 1/16-финалната фаза на турнира. Двубоят се игра на стадион “Спартак” в морската ни столица, а домакините също оставиха добри впечатления с играта си. Дузпа в края на първото полувреме обаче реши изхода от срещата, а точен за “орлите” бе Ихинио Марин (45’), който попадна за пръв път в стартовия състав на разградчани от 11 месеца насам. Иначе и двата тима бяха без треньорите си, след като Васил Петров е наказан, а Валдас Дамбраускас е заразен с COVID-19.

Резултати и голмайстори след 1/16-финалите за Купата на България

Още във втората минута Лудогорец можеше да открие резултата, но Станислав Нисторов спаси удар от малък ъгъл на Ротариу. В следващите минути сериозни положения липсваха, като имаше повече битка в средата на терена. В 18-ата минута Петър Георгиев  стреля от границата на наказателно поле, но опитът му се оказа прекалено слаб и не затрудни стража на Спартак.

В 26-ата минута Спартак имаше прекрасна възможност, с която можеше да поведе в резултата. След изпълнение на ъглов удар топката стигна до Ибрям, който отклони към Цветан Илиев. Той от своя страна игра с глава, но кълбото се удари в защитник на Лудогорец и отново се върна в полузащитника на варненци. Последва втори опит на Илиев, този път след удар с крак, а Кристиан Кахлина трябваше да се намесва, за да предотврати попадение в своята врата.

6 минути по-късно Начев направи хубав пробив и навърза няколко футболисти в зелено около себе си, но завършващият му шут се оказа доста слаб и неточен.

В 39-ата минута единствено Станислав Нистеров спаси отборът си от изоставане в резултата. Неточност на Начев в средата на терена доведе до бърза контраатака на Лудогорец, след която Ихинио Марин се оказа на чиста позиция и стреля, но стражът на Спартак спаси. Топката обаче се върна в краката на Доминик Янков, който отправи удар от воле, а кълбото прехвърляше вратаря и летеше право във вратата на “соколите”. Със сетни сили обаче Нистеров успя да избие с една ръка и изкара в корнер.

В 45-ата минута “орлите” получиха право да изпълнят дузпа след нарушение на Никола Борисов срещу Доминик Янков. С изпълнението се нагърби Ихинио Марин, който не сбърка и откри за 0:1.

Второто полувреме започна с претенции на домакините за дузпа, но желанията им не бяха уважени от главния съдия Станислав Тодоров, който вдигна картон за симулация. В следващите минути темпото на игра спадна и сериозни положения липсваха пред двете врати.

В 63-ата минута домакините можеха да изравнят резултата. След прекрасно центриране отдясно на Генади Луго Георги Бабалиев бе оставен сам на далечната греда и отправи опасен удар с глава. Топката обаче премина на сантиметри от страничния стълб. Минута по-късно отново Бабалиев проби отляво и стреля от малък ъгъл, но Кахлина изби.

След минути на затишие пред двете врати Спартак върна напрежението в наказателното поле на гостите след изпълнение на корнер. Там обаче нямаше кой да отправи удар, с който да застраши вратата на “орлите” и всичко се размина само с остри центрирания. В 82-ата минута Генади Луго стреля с глава, но отново неточно.

Така Спартак напуска турнира за Купата на България, а Лудогорец ще очаква жребия, за да разбере следващия си съперник в турнира. Иначе следващия мач на “зелените” е срещу Ботев (Враца) като в efbet Лига, а за “соколите” следва битка за върха във Втора лига срещу Хебър (Пазарджик).

СПАРТАК 0:1 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Марин (45) - д.

Стартови състави:

Спартак: 1. Станислав Нисторов, 6. Генади Луго, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев, 17. Цветан Илиев, 8. Георги Георгиев, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев, 9. Мехмед Сабри, 5. Иван Колев

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана, 9. Ихинио Марин, 23. Кафумана Шоу, 24. Оливие Вердон, 29. Дориан Ротариу, 51. Илкер Будинов, 64. Доминик Янков, 75. Петър Георгиев