Тотнъм се промъкна до 1/8-финал за Купата на Лигата след зрелищно реми и дузпи

Тотнъм се промъкна до 1/8-финала в турнира за Купата на Лигата на Англия, след като елиминира Уулвърхамптън след изпълнение на дузпи. Двата тима направиха зрелищен сблъсък, в който гостите поведоха с попадения на Танги Ндомбеле (14) и Хари Кейн (23), но домакините изравниха с голове на Леандер Дендонкер (38) и Даниел Поденс (58). Така се наложи победителят да бъде определен с дузпи и там лондончани надделяха с 3:2 точни изстрели.

Мачът тръгна повече от добре за гостите на "Молиню". В 14-ата минута Ндомбеле отне пред наказателното поле, напредна на скорост, финтира защитник и вкара за 0:1.

В 23-ата минута резултатът бе удвоен. Деле Али пусна пас в коридор за Хари Кейн, а опитен голмайстор като него се възползва от ситуацията и хладнокръвно реализира за 0:2.

Уулвс обаче успяха да върнат интригата в 38-ата минута, когато след центриране от корнер Дендонкер с глава вкара за 1:2.

В началото на втората част се стигна и до изравняване. В 58-ата минута Дендонкер напредна и пораде за непокрития Даниел Поденс, който стреля във вратата за 2:2.

Този резултат се запази до края на 90-те минути и така се стигна до дузпи. Там домакините се сринаха, като само Хи-Чан Хуан и Жоао Моутиньо успяха да отбележат, но Рубен Невеш, Леандер Дендонкер и Конър Коуди пропуснаха от бялата точка. За Тотнъм Кейн, Регилон и Салватиера вкараха, а Пиер-Емил Хьойберг пропусна, но това не се оказа фатално и с 3:2 точни изстрела "Шпорите" ликуваха.