Уест Хам срази Ман Юнайтед на "Олд Трафорд" и го изхвърли от Купата на Лигата

Манчестър Юнайтед загуби като домакин от Уест Хам с 1:0 и отпадна още на 1/16-финалите в турнира за Купата на Лигата. Единственото попадение бе дело на Мануел Лансини още в 9-ата минута. Така играчите на Дейвид Мойс взеха реванш за изключително драматичната загуба от същия съперник в неделя в среща от Премиър лийг.

Играчите на Дейвид Мойс започнаха по-активно срещата и достигнаха до първото по-опасно положение, което бе пропуснато от Алекс Крал. Само минута по-късно Фредерикс се възползва от сериозна грешка на Алекс Телеш и подаде към Мануел Лансини, който отбеляза за 1:0.

Манчестър Юнайтед опита да отговори мигновено и в 13-ата минута грешка в защитата на "чуковете" при изчистването на една топка след корнер доведе до силен изстрел, който срещна гредата. В 15-ата минута Антъни Марсиал пропусна отлично положение след пас на Неманя Матич, но топката мина покрай лявата греда на Алфонс Ареола.

До края на полувремето играчите на Оле Гунар Солскяер продължиха да бъдат по-активния тим, но така и не съумяваха да бъдат точни в завършващата фаза.

Началните 15 минути на втората част показаха картина наподобяваща на картината от първата част. В 60-ата минута на терена се появи Мейсън Грийнууд и само минута по-късно той бе великолепно изведен от Ван де Беек срещу Ареола, но ударът на младока бе спасен от французина.

С напредването на времето "червените дяволи" опитаха да изнесат играта по-близо до наказателното поле на Уест Хам, но всичко по-опасно създадеона от тях бяха няколко неточни удара.

В 87-ата минута "чуковете" можеха да решат всичко след неориентирана игра на бранителите на домакините, когато на отлична позиция се озова Ярмоленко, но стреля във вратата. Минута след това Марк Нобъл също се озова очи в очи с Дийн Хендерсън, но стреля в тялото на вратаря.

Така Манчестър Юнайтед отпада от турнира още в първия кръг, в който взема участие, а Уест Хам ще чака следващия си съперник, а жребия е по-късно тази вечер.