Бдин надви Дреновец за Купата на АФЛ

Бдин взе видинското дерби с 1:0 срещу гостуващия му Дреновец в мач от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Ивайло Иванов реализира единственото попадение след пас на Александър Соколов в 75-ата минута. Домакините започнаха срещата със седем юноши в състава си.

От началното им стъписване се възползва съперника. След 15-ата минута равновесието на терена вече беше възстановено. В 23-ата минута нападателят на Бдин Велислав Петров пропусна да реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Руслан Куанг.

В актива на видинчани са още по един опасен удар на Соколов и Калоян Пламенов. За Дреновец пропуск направи централния нападател Александър Веселинов. Той стреля опасно и от фаул. Людмил Иванов също постави на изпитание веднъж вратаря на бдинци.