Септември излъга Спортист в Своге, близнаци пазят на двете врати

Отборът на Септември (София) се класира на осминафиналите за Купата на България. Столичани надвиха с 1:0 Спортист (Своге) при гостуването си от 1/16-финалите на турнира. Единственото попадение бе дело на Кристиян Пешов, който се реализира в 76-ата минута. Резервата се разписа със сериозна доза късмет, тъй като при негово центриране топката попадна във вратата. Интересното е, че двамата близнаци Ивайло Василев от Спортист и Иван Василев от Септември пазеха на двете врати.

През първата част домакините имаха по-добрите възможности, но стражът на гостите Иван Василев парира удари на Ивайло Христов и Димитър Алексиев. Младият Христов пропусна добра възможност в 28-ата минута, докато Ивайло Василев трябваше да се намесва в 33-ата минута, когато Айкут Рамадан стреля от фал. Малко преди почивката Янакиев пропусна нов шанс за Спортист.

След почивката Рамадан застраши вратата на домакините. Мартин Сандов пропиля добър шанс да даде аванс на Спортист в средата на втората част, а резервата Стоичков бе близо до гол за Септември, но Иво Василев с отличен рефлекс спаси. Около 15 преди края падна победното попадение, след като Пешов центрира отляво и топката попадна във вратата, въпреки че никой не игра с нея.

СПОРТИСТ 0:1 СЕПТЕМВРИ (София)
0:1 Пешов (76)

СПОРТИСТ: Ивайло Василев, Галит Ташев, Богомил Богомилов, Иво Харизанов, Владимир Сиромахов, Ивайло Михайлов, Мартин Сандов, Илия Русинов, Кирил Янакиев, Ивайло Христов, Димитър Алексиев
Резерви: Стефано Кунчев, Стивън Славков, Красимир Панчев, Деян Христов

СЕПТЕМВРИ (София): Иван Василев, Айкут Рамадан, Мартин Стойчев, Рафаил Пърликов, Иван Арсов, Панайот Пасков, Атанас Кабов, Крисиан Колев, Мартин Ачков, Реди Каса, Иван Аврамов
Резерви: Николай Банков, Александър Тодоров, Кристиян Пешов, Марио Илиевски, Симеон Александров, Стоян Стоичков, Теодор Цветанов