ЦСКА - София започна защитата на Купата с класика като гост на "Армията"

ЦСКА - София започна с 3:0 над Хебър защитата на Купата, класирайки се безпроблемно за 1/8-финалите на турнира.

И трите попадения паднаха през първата част след точни изстрели на Жорди Кайседо (25, 41) и Ахмед Ахмедов (27).

18 Хебър - ЦСКА - София

Хебър, който е лидер във Втора дивизия, трябваше да е домакин в този двубой, но поради лошото състояние на терена и искане от страна на червените до БФС сблъсъкът да не се играе в Пазарджик, той бе преместен на "Армията".

Наставникът на столичани Стойчо Младенов даде почивка на част от основните си играчи, тъй като на тима му предстои шампионатен мач срещу Левски в неделя.

На пейката останаха Матей, Йомов, Бусато, Лам и Мухар.

Първата възможност за гол се откри пред отбора на символичните гости. Кери и Варела разиграха късо изпълнение на фаул в 9-ата минута, вторият отправи шут от 16 метра, но Василев изби.

В 14-ата минута Ахмедов бе близо да се разпише след центриране от корнер, но топката рикошира в рамото на Димитров след изстрела на нападателя и излезе в корнер.

Малко по-късно, в 16-ата минута, Игнатов отправи удар от 25 метра, който Евтимов без проблем улови. Последва пас на вратаря към Вилдсхут, холандецът се озова за момент очи в очи с вратаря на Хебър, но се засуети и двама защитници му отнеха топката.

ЦСКА - София откри резултата в 25-ата минута. Кери намери Кайседо отдясно в наказателното поле, таранът се освободи от бранител в жълто и след диагонален шут с десния крак вкара за 1:0.

Само 120 секунди по-късно Варела изведе Ахмедов сам срещу Василев, нападателят преодоля стража на пазарджиклии и реализира в празната врата за 2:0.

В 41-ата минута Кайседо уби и малкото останало интрига, бележейки второто си попадение в мача. Варела "копна" атрактивно топката за Ахмедов, който от своя страна на се полакоми да стреля, а намери Кайседо и за еквадореца не бе проблем да вкара от 3-4 метра в празната врата.

В заключителните секунди на първата част Кайседо финтира Тонев на границата на наказателното поле и шутира. Василев изби, Варела вкара с добавка, но попадението бе отменено поради засада.

След почивката футболистите на Стойчо Младенов намалиха темпото и положенията пред вратата на Хебър намаляха значително. В 62-ата минута пък двубоят бе прекъснат за определен момент, тъй като се включи поливната система.

В 69-ата минута шут на Кери от далечна дистанция излезе над напречната греда. Пет минути по-късно и Варела можеше да се разпише, но ударът му от десетина метра бе спасен от Василев.

В 83-ата минута Евтимов увисна при центриране от фаул, топката се отклони в тялото на негов съотборник, удари се в лявата греда и излезе в корнер. Четири минути по-късно и червените нацелиха лявата греда след удар с глава на резервата Лам.

ХЕБЪР - ЦСКА - СОФИЯ 0:3

0:1 Жорди Кайседо 25
0:2 Ахмед Ахмедов 27
0:3 Жорди Кайседо 41

ХЕБЪР: 25. Василев, 24. Папазов, 18. Терзиев, 98. Търтов, 11. Тонев, 20. Пехливанов, 34. Димитров, 8. Игнатов, 77. Хамдиев, 12. Манев, 9. Петков

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 16. Дончев, 18. Мазику, 28. Гълъбов, 20. Метс, 3. Жеферсон, 8. Кери, 5. Варела, 30. Вилдсхут, 23. Ахмедов, 9. Кайседо

Снимки: Борислав Трошев