Дузпите изхвърлиха Евертън, но спасиха Саухтамптън и Лийдс

Евертън отпадна от турнира за Купата на лигата, след като загуби със 7:8 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време) гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс. Тимът от Чемпиъншип на два пъти повеждаше в резултата след две попадения на Чарли Остин (18', 34'). "Карамелите" обаче изравняваха чрез Люка Дин (30') и Андрос Таунзен (47'), който асистира и за първото попадение на гостите. Така се стигна до дузпи. Първите седем изпълнители от двата отбора бяха безупречни, след което Том Дейвис пропусна осмия 11-метров наказателен удар за Евертън. След него Джими Дън бе точен и прати КПР в четвъртия кръг на надпреварата.

Дузпите обаче помогнаха на друг тим от Премиър лийг – Саутхамптън, който спечели с 4:2 при наказателните удари (2:2 в редовното време) като гост на Шефилд Юнайтед. Енда Стивънд (8') даде преднина на "остриетата", но "светците" стигнаха до пълен обрат след голове на Ибрахима Диало (23') и Мохамед Салису (53'). Оли Макбърни изравни в 66-ата,.При дузпите Брюстър и Макбърни пропуснаха за домакините, а Армандо Броя бе единственият, който не се разписа от бялата точка от изпълнителите на Саутхамптън.

Лийдс също успя да продължи напред след изпълнение на дузпи, след които йоркширци надделяха с 6:5 над Фулъм на "Крейвън Котидж“. 90-те минути завършиха без отбелязан гол. След това двата отбора си изпълниха по осем 11-метрови наказателни удар, при които избраниците на Марсело Биелса все пак бяха малко по-точни. Така Лийдс също се класира а 1/8-финалите.