Изненадващо начало раздвижи Ман Сити по пътя към 1/8-финалите на Купата на лигата

Носителят на "Карабао Къп" от миналия сезон Манчестър Сити се класира за 1/8-финалната фаза на надпреварата през настоящата кампания, след като победи с 6:1 Уикъмб Уондърърс на "Етихад Стейдиъм". Третодивизионният тим изненадващо поведе с гол на Брендън Ханланд (22'). Кевин Де Бройне (29'), Рияд Марез (43') и Фил Фоудън (45') обаче направиха пълен обрат още до почивката. Феран Торес (71'), втори гол на Марез (84') и дебютно попадение на Коул Палмър завършиха започнатото.

Джосеп Гуардиола спази обещанието си да даде шанс на повече млади играчи. Испанецът бе направил цели 10 промени от състава, който започна срещу Саутхамптън през уикенда. Цели петима футболисти записаха дебюти тази вечер. Това бяха Иган-Райли, Финли Бърнс, Люк Мбете, Уилсън-Есбранд и Ромео Лавия. Четирима от тях изградиха защитния вал на "гражданите". Напред обаче в състава имаше доста по-сериозни имена. Кевин Де Бройне изведе отбора с капитанската лента. Фил Фоудън, Феран Торес, Рияд Марез и Рахийм Стърлинг, единственият запазил мястото си, бяха титуляри.

Големият Адебайо Акинфенва стартира за Уикъмб. Доминик Гейп и Джейсън Маккарти се завърнаха след контузии и също бяха титуляри.

"Гражданите“ очаквано натиснаха от самото начало и в първите 20-ина минути владееха топката в повече от 80% от времето. Стърлинг, Фоудън и Торес обаче пропуснаха три добри възможности. Така се стигна до 22-рата минута, когато Уикъмб шокира Ман Сити на "Етихад". Центриране от корнер бе боксирано от Зак Стефен, след което след серия от рикошети топката стигна до Брендън Ханлан, който бе оставен непокрит и отблизо прати топката в мрежата на домакините.

Манчестър Сити изравни много бързо. В 29-ата минута Фоудън премина през трима съперникови играчи и пусна наляво към Де Бройне, който задържа спокойно, промуши топката между краката на Тафацоли и стреля прецизно в далечния ъгъл за 1:1. Три минути след това хубав удар на Стърлинг срещна гредата.

В 42-рата минута гредата за втори път спаси Уикъмб след удар на Марез. Минута след това обаче алжирецът направи пълен обрат. Левият бек Уилсън-Ерсбранд много добре проби в наказателното поле, след което върха към Марез, който нямаше проблем да направи 2:1. В добавеното време на първата част Фил Фоудън вкара трети гол, след като отправи истински снаряд от 20 метра. Стокдейл докосна топката, но ударът бе толкова силен, че стражът не успя да спре кълбото по пътя към вратата му.

В 68-ата минута Уикъмб имаше страхотен шанс за втори гол, след като Ханланд изведе Обита сам срещу Зак Стефен. Стражът на Сити обаче спаси. Три минути след това Феран Торес направи 4:1, след като засече отблизо изключително ниско подаване на Фил Фоудън.

Шест минути преди края Марез завърши комбинация между Де Бройне, Стърлинг и него и отбеляза втория си гол. 19-годишният Коул Палмър сложи точка с много техничен удар от границата на наказателното поле, с който оформи крайния резултат.