Атанас Илиев дебютира като титуляр при успех на Асколи

Българският национал Атанас Илиев записа първия си мач като титуляр за новия си отбор Асколи. Той игра 54 минути преди да отстъпи мястото си на Софиан Бидауи при победата на “кълвачите” с 3:1 в гостуването им на Алесандрия от междинния 5-и кръг в Серия Б.

Родният нападател отправи два удара по посока на противниковата врата, с които не успя да се разпише. Това беше вторият му мач за “бианконерите” след неговия трансфер. През изминалия уикенд той игра през цялото второ полувреме при загубата с 0:2 от Беневенто. Днес за тима се разписаха Федерико Диониси (11’), Ерик Ботегин (38’) и Микеле Колоколо (58’), а за противниковия отбор точен беше Симоне Паломби (68’).

С тази победа Асколи се изкачи на втората позиция в класирането с актив от 12 точки, колкото има и лидерът Пиза преди днешното си домакинство на Монца, където играе друг български национал - Валентин Антов. Алесандрия пък е на предпоследното 19-о място без нито една точка до момента.